سرویس گزارش و گفتگو | کد خبر: 59097
تاریخ انتشار: 1396/04/22 - 22:23:05

با یک پهلوان؛

حسین اکبری؛ چهره نام آشنای «زینل خان»/ 16 بار در سکوی نخست زینل خان

اسفراین- سپهرآیین- «حسین اکبری» گفت: کشتی را از اجدادم و پدارنم به ارث برده ام و پهلوانی را مدیون آنان هستم.
حسین اکبری؛ چهره نام آشنای «زینل خان»/ 16 بار در سکوی نخست زینل خان,اسفراین، سپهرآیین، حرف مردم

به گزارش سپهرآیین، «حسین اکبری» پهلوان کشتی باچوخه است که 20 سالی میدان دار میادین پهلوانی چوخه در خراسان بوده است.

«حسین اکبری» که نخستین مقام های پهلوانی اش در گود زینل خان را یک دومی و یک سومی می داند می گوید: راه خوبی برای پیشرفت چوخه کاران اسفراین هموار شده است و شرایط فراهم است.

وی که 16 بار در 14 فروردین گود کشتی زینل خان روی سکوی نخست بالا رفته است می افزاید: کشتی را از اجدادم و پدارنم به ارث برده ام و پهلوانی را مدیون آنان هستم.

وی خاطر نشان می کند: بستر  برای رشد فراهم است اما باید با حمایت مسئولان هر هفته رقابت ها تداوم یابد تا بتوانیم چوخه کاران را آماده حفظ کنیم.

وی که فقط افتخاراتش در دایره کشتی باچوخه و بازی های سنتی و بومی خلاصه نمی شود و 4 مدال رنگین کوراش را نیز در کارنامه افتخارات خویش دارد اظهار می کند: 2 طلا و 2 نقره در طول دوران حضورم در تیم ملی کوراش به دست آورده ام.

وی به حضورش در تیم ملی جودو نیز اشاره می کند و ابراز می کند: دو دوره قهرمانی کشور در رشته جودو در کرمان و مشهد نیز مقام هایی را کسب کرده ام. وی اظهار می کند: بارها در خراسان بزرگ نیز در میادین کشتی باچوخه اول شده ام که همه این ها را مدیون شهروندانم هستم.

وی به جوانان می گوید: اگر به دنبال فعالیت در جودو و کوراش هستند برای توفیق بیش تر از کشتی باچوخه آغاز کنند تا بتوانند توفیقات خوبی را کسب نمایند.

«حسین اکبری» اکنون مربی کشتی باچوخه و از مربیان تیم ملی جودو نیز است که آخرین بار، 14 فروردین 92 در در رقابت های گود چشمه زینل خان حضور یافت و صاحب عنوان نخست شد.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر