سرویس ورزش - هفته ای | کد خبر: 59095
تاریخ انتشار: 1396/04/22 - 22:01:09

رییس هیئت ورزش های پهلوانی و زورخانه ای اسفراین:

ترویج روحیه فتوت، جوانمردی و پهلوانی در ورزش؛ یک رسالت فاخر

اسفراین- سپهرآیین- به دنبال حضور مستمر و مدون در گود باستانی شهر صفی آباد هستیم تا بتوانیم با نوای «رخصت» صدای زنگ مرشد را بیش از پیش در بخش بام و صفی آباد بشنویم. وی با اشاره به اینکه مناسبت های گوناگون چون نیمه شعبان، 13
ترویج روحیه فتوت، جوانمردی و پهلوانی در ورزش؛ یک رسالت فاخر,اسفراین، سپهرآیین، حرف مردم

ترویج، اشاعه و گسترش فرهنگ پهلوانی و روحیه فتوت و جوانمردی و گذشت در ورزش یک رسالت سنگین و فاخر است که بر دوش هیئت ورزش ورزش های پهلوانی و زورخانه ای و فعالان ورزشی آن قرار دارد.

رییس هیئت ورزش ورزش های پهلوانی و زورخانه ای اسفراین با اعلام این مطلب در گفتگو با خبرنگار ما گفت: آیین های ورزشی پهلوانی با سبک و سیاق زورخانه ای در اسفراین به همت فعالان ورزشی و مجموعه هیئت ورزش های پهلوانی و زورخانه ای برگزار می شود.

«قدرت نامنی» با اشاره به اینکه باستانی کاران فعال ورزش های پهلوانی در رده های گوناگون میهمان گود زورخانه ای می شوند تا فعالیت های ورزشی حرفه ای را با چاشنی پهلوانی دنبال کنند، افزود: بیش از 60 فعال ورزشی اکنون با حضور در گود زورخانه با این هیئت پیوند مشترک دارند که فعالیت های حرفه ای اهالی ورزش های زورخانه ای و پهلوانی ستودنی است.

وی با اشاره به اینکه شهریور سال گذشته گود باستانی شهر صفی آباد هم به بهره برداری رسید، تصریح کرد: به دنبال حضور بر و بچه های باستانی کار اسفراین در شهر صفی آباد هستیم تا بتوانیم گام جدی در زمینه پیشرفت ورزش های باستانی، زورخانه ای و پهلوانی در بخش بام و صفی آباد برداریم.

وی با تاکید بر این مهم که به همت هیئت ورزش های پهلوانی و زورخانه ای اسفراین عملیات تجهیز گود باستانی شهر صفی آباد به زیرساخت های ورزش های باستانی، پهلوانی و زورخانه ای برای سرآغازی شایسته اجرایی شده است، خاطر نشان کرد: به دنبال حضور مستمر و مدون در گود باستانی شهر صفی آباد هستیم تا بتوانیم با نوای «رخصت» صدای زنگ مرشد را بیش از پیش در بخش بام و صفی آباد بشنویم.

وی با اشاره به اینکه مناسبت های گوناگون چون نیمه شعبان، 13 رجب، دهه فجر انقلاب شکوهمند اسلامی، دهه کرامت و ... مجالی است که بیش از پیش باستانی کاران در گود زورخانه ای و باستانی گرد هم جمع می آیند، گفت: با هدف تکریم از منش و روش پهلوانی و ترویج روحیه فتوت و جوانمردی همایش های ورزشی متعدد در مناسبت های گوناگون در گود باستانی شهر صفی آباد برگزار می نماییم.

رییس هیئت ورزش ورزش های پهلوانی و زورخانه ای اسفراین با اشاره به اینکه باید یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای ورزشکار و پهوان زنده نگه داشته شود، عنوان کرد: در یادواره شهدای پهلوان و ورزشکار شهرستان هم در سالن ورزشی پهلوان شهید سردار «علی اکبر مرادیان» در مجموعه ورزشی تختی شاهد نمایشی از فنون باستانی ورزشکاران باستانی کار بودیم که پیشکشی از جامعه باستانی کار و فعالان ورزش های پهلوانی و زورخانه ای به فرهنگ ایثار و شهادت بود.

«قدرت نامنی»  با تقدیر از همه فعالان هیئت ورزش های پهلوانی و زورخانه ای، بیان کرد: «موسی الرضا شکری»، «علی اصغر حکیم شناس» و «محمد توحیدی» از مرشدان پیشکشوت و «مجید رشید»، «امین حکیم شناس» و «داود ضرغامی» از مرشدان جوان و نوجوانی هستند که با نوای ارزشمند خود گامی برای احیای فرهنگ پهلوانی بر می دارند.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر