سرویس اجتماعی | کد خبر: 59054
تاریخ انتشار: 1396/04/20 - 09:44:22

نماینده مردم اسفراین:

مردم منتظر تحقق سرمایه گذاری خارجی اعلام شده دراستان هستند

اسفراین - سپهرآیین- نماینده مردم اسفراین درمجلس شورای اسلامی از حضور سرمایه گذاران خارجی در استان حمایت کرد و حضور سرمایه گذاران خارجی در استان را فرصت مناسبی برای رشد، توسعه و پیشرفت استان برشمرد وگفت: حداقل انتظار مردم براین است رفت و آمدهای سرمایه گذاران خارجی به استان حدود 30 تا 40 درصد تحقق پیدا کند.
مردم منتظر تحقق سرمایه گذاری خارجی اعلام شده دراستان هستند,اسفراین،دکتر قوامی،سپهرآیین،

به گزارش سپهرآیین و به نقل از عصر اترک ، هادی قوامی، نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با بیان این که در قبل و بعد از انقلاب هیچ گاه سرمایه گذاری خارجی  در کشور از یک میلیارد و 200 میلیون تومان فراتر نرفته است، گفت: این نشان می دهد که کشور با ضعف جدی جذب سرمایه گذاری خارجی مواجه است.

وی افزود: در برنامه ریزی های انجام شده مقرر شد در برنامه ششم توسعه سالی 60 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی داشته باشیم تا به رشد 8 درصد برسیم.

وی به بازتاب رسانه ای رتبه اول مجوز سرمایه استان خراسان شمالی طی سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: این خبر نشان می دهد که خراسان شمالی سه برابر متوسط سرمایه گذاری خارجی درکشور توانسته مجوز بگیرد.

قوامی مجوز سرمایه گداری خارجی دراستان را نقطه قوت استان دانست و افزود: این مهم باعث انتظارات زیادی برای مردم از مسئولین خواهد شد چراکه وقتی مجوز اخذ می شود بایستی شاهد عملیات اجرایی و پیشرفت فیزیکی  پروژه ها در استان باشیم.

وی با اعلام این که از حضور سرمایه گذاران خارجی در استان حمایت خواهیم کرد و حضور سرمایه گذاران خارجی در استان فرصت مناسبی برای رشد، توسعه و پیشرفت استان برشمرد.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی افزود: براین اساس این انتظار درمردم ایجاد می شود که این رفت و آمدها حدود 30 تا 40 درصد تحقق پیدا کند.

وی با بیان این که بیش از 2 برابر بودجه تملک دارایی  استان مالیات ارزش افزوده ایجاد می شود، گفت: وقتی هزینه هایی هم برای سرمایه گذاری گذاشته می شود انتظار براین است این پروژ ه ها طی چند سال به سرانجام برسد ونتیجه آن برای مردم مشهود باشد.

قوامی به رفت و آمد های تیم های خارجی به کشور و استان بعد از برجام اشاره کرد ویاد آور شد: رهبر معظم انقلاب هم تاکید دارند این رفت و آمدها حاصل آن عملیاتی شود.

محمد رضا صالحی ،استاندار خراسان شمالی در ادامه با تاکید براین که در سال گذشته  مجوز سرمایه گذاری برای استان  صادر شد،گفت: اگر همه مجوزها تبدیل به اجرا شود خیلی عالی است ولی عملا امکان پذیر نیست.

وی افزود: از اداره اقتصاد دارایی ، بخش سرمایه گذاری و فعالان اقتصادی و دستگاه های نظارتی خواستیم دراین زمینه پیگیری های لازم را انجام دهند امیدواریم بتوانیم همه مجوزهای سرمایه گذاری خارجی را عملیاتی کنیم.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر