سرویس گوناگون | کد خبر: 56452
تاریخ انتشار: 1396/03/22 - 07:29:12

معاون رئیس جمهوری در امور مجلس:

نرمش قهرمانانه برگرفته از سیره نبوی و علوی است

اسفراین- سپهرآیین- صلح امام حسن(ع) حاصل نرمش قهرمانانه و درواقع، تدبیری در راستای حفظ منافع امت بود و پذیرش قطعنامه ۵۹۸ و برجام نیز از سنخ همین موضوع است.
نرمش قهرمانانه برگرفته از سیره نبوی و علوی است,اسفراین، سپهرآیین، حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رییس جمهور

به گزارش سپهرآیین به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی،  معاون رئیس جمهوری در امور مجلس با اشاره به صلح امام حسن(ع) و تعبیر نرمش قهرمانانه که مقام معظم رهبری برای این واقعه به کار برده اند، گفت: صلح امام حسن(ع) حاصل نرمش قهرمانانه و درواقع، تدبیری در راستای حفظ منافع امت بود و پذیرش قطعنامه ۵۹۸ و برجام نیز از سنخ همین موضوع است.

دکتر «حسینعلی امیری» که جمعه شب با استقبال محمدرضا صالحی استاندار، به بجنورد و سپس اسفراین سفر کرده بود، در جمع شماری از مردم اسفراین که در  سالن همایش های مهرگان مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی این شهرستان حضور داشتند، تصریح کرد: نرمش قهرمانانه درواقع سیاستی برگرفته از این سیره نبوی و رفتار علوی است و این تدبیر آینده نگر، برای حفظ صلح و نیل به اهداف بزرگ مردم بود.

وی با تأکید بر لزوم درس گرفتن از رویدادهای تاریخی صدر اسلام و سیره انبیا و ائمه اطهار(س) خاطرنشان کرد: صلح امام حسن(ع) مصداق فتح مبین و از هر جهادی بالاتر بود. وی ادامه داد: برجام که با مجوز رهبری معظم انقلاب برای مذاکرات پیش رفت، با مدیریت دکتر روحانی و تلاش تیم مذاکره کننده ما به ثمر نشست و در پی آن، تحریم های 12 ساله و قطعنامه های پیاپی علیه کشورمان برچیده شد.

وی ادامه داد: با برجام، ملت ما با حفظ عزت و سربلندی و دستیابی به حقوق هسته ای خود و به رسمیت شناخته شدن این حق از سوی جامعه جهانی، دوباره به بازارهای تجاری که قبل از آن در حال از دست رفتن بود، وارد شد و اکنون حضور معنادار شرکت های بزرگ دنیا و هیئت های تجاری از اقصی نقاط جهان را شاهد هستیم. وی بازپس گیری بازارهای نفتی از دست رفته کشورمان، روند رو به رشد اقتصاد کشور، تورم تک رقمی، بهبود 10 پله ای ایران در شاخص های جهانی امید به زندگی، جهش 18 پله ای در آزادی اقتصادی و 32 پله ای در سهولت کسب و کار را از جمله نتایج برجام و دستاوردهای دولت تدبیر و امید برشمرد و تصریح کرد: اکنون می توان گفت که کشورمان در مسیر حرکتی صحیح قرار گرفته و آینده خوب و روشنی در انتظار ملت ایران است.

معاون رئیس جمهوری در امور مجلس با ابلاغ سلام گرم دکتر روحانی به مردم خطه خراسان شمالی به خصوص شهرستان اسفراین، ازحضور همیشگی آنان در صحنه های مختلف انقلاب و نظام اسلامی به ویژه انتخابات اخیر قدردانی کرد.

دکتر «حسینعلی امیری» با محکومیت اقدام کور تروریستی داعش در تهران، بر حفظ وحدت و انسجام داخلی در برابر توطئه های دشمنان تأکید کرد.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر