سرویس در شهر | کد خبر: 55581
تاریخ انتشار: 1396/03/03 - 18:00:26

اختصاص اعتبار جدید برای موزه باستان شناسی و مردم شناسی

اسفراین- سپهرآیین- از محل اعتبارات سال 95، 2 میلیارد و 400 میلیون ریال برای موزه باستان شناسی و مردم شناسی اسفراین اختصاص یافته است.
اختصاص اعتبار جدید برای موزه باستان شناسی و مردم شناسی,اسفراین،اعتبار،سپهرآیین،موزه

به گزارش سپهرآیین، اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون ریالی با هدف ساخت موزه باستان شناسی و مردم شناسی شهر کهن اسفراین اختصاص یافت.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اسفراین با اعلام این مطلب در گفتگو با خبرنگار ما گفت: این اعتبار تخصیص بخشی دیگر از اعتبار مصوب 5 میلیارد و 500 میلیون ریالی از منابع استانی است که پیش از این در کمیته برنامه ریزی شهرستان مصوب شد.
«محمد محمدی» با اشاره به اینکه پیش از این اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون ریالی به صورت اسناد خزانه اسلامی از محل اعتبارات استانی برای این موزه ابلاغ شد و اختصاص یافت، افزود: از محل اعتبارات سال 95، 2 میلیارد و 400 میلیون ریال برای موزه باستان شناسی و مردم شناسی اسفراین اختصاص یافته است.
وی بیان اینکه بنا به مصوبه سفر هیئت دولت نهم در سال 87 مبنی بر تأسیس موزه باستان شناسی و مردم شناسی در اسفراین نقشه آن در 2 طبقه با زیربنای 850 مترمربع همان زمان تهیه شد، خاطرنشان کرد: برای ساخت موزه زمینی به مساحت3 هزار و 600 مترمربع در نظر گرفته شد که سال 92، اعتباری به ارزش 2میلیارد ریال اعتبار برای ساخت مصوب شد که فقط 25 درصد آن معادل 500 میلیون ریال تخصیص یافت و جذب شد که فقط برای تهیه نقشه و امور زیربنایی هزینه شد.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسفراین با اشاره به پیشرفت فقط 20 درصدی پروژه موزه باستان شناسی و مردم شناسی، گفت: سال 93  برای تأسیس موزه، یک میلیارد و 500 میلیون ریال مصوب شد که فقط یک میلیارد و 50 میلیون ریال تخصیص و جذب شد.
وی  با اشاره به اینکه سال گذشته از محل اعتبارات سال 94، هیچ اعتباری برای موزه باستان شناسی و مردم شناسی مصوب نشد ، یادآور شد: با احداث این موزه که یکی از عوامل ماندگاری مسافر در شهرستان است در بخش توسعه گردشگری نیز می توان سرمایه گذاری کرد.
پیش از این بارها، پایگاه خبری تحلیلی سپهرآیین از لزوم توجه مسئولان و متولیان به ساخت موزه باستان شناسی و مردم شناسی در اسفراین با استعدادها، ظرفیت ها و پتانسیل های موجود به نگارش نوشتارهای گوناگون نموده بود.
 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر