سرویس ورزش - هفته ای | کد خبر: 55425
تاریخ انتشار: 1396/02/24 - 17:28:15

رییس فدراسیون جودو، کوراش و جوجیتسو:

30 درصد پایگاه های استعدادیابی جودو در خراسان شمالی

اسفراین- سپهرآیین- 2 پایگاه در تهران، 2 پایگاه در البرز، 2 پایگاه در خراسان رضوی، 1 پایگاه در فارس و 3 پایگاه در خراسان شمالی برای استعدادیابی و قهرمان پروری جودو تدارک دیده شده است.
 30 درصد پایگاه های استعدادیابی جودو در  خراسان شمالی,اسفراین،سپهرآیین،ودو ،کوراش
به گزارش سپهرآیین، تاکنون 10 پایگاه استعدادیابی و قهرمان پروری در استان های کشور راه اندازی شده است که سهم خراسان شمالی راه اندازی 3 پایگاه استعدادیابی و قهرمان پروری در شهرستان های آن بوده است.
رییس فدراسیون جودو، کوراش و جوجیتسو  کشور با اعلام این مطلب در گفتگو با خبرنگار ما گفت: 2 پایگاه در تهران، 2 پایگاه در البرز، 2 پایگاه در خراسان رضوی، 1 پایگاه در فارس و 3 پایگاه در خراسان شمالی برای استعدادیابی و قهرمان پروری جودو تدارک دیده شده است.
سردار «محمد درخشان» در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه آیا پایگاه های استعدادیابی و قهرمان پروری برنامه ای برای رشته های کوراش و جوجیتسو دارند یا فقط مختص جودو فعالیت خواهند نمود، افزود: برنامه های رشد و پیشرفت 2 رشته دیگر به طور موقت در این پایگاه ها گنجانده نمی شود و البته فعالیت پایگاه استعدادیابی و قهرمان پروری به جودو اختصاص خواهد یافت.
وی با اشاره به اینکه جودو صاحب جایگاه ویژه ای در خراسان شمالی است و همین استان یکی از قطب های اصلی کوراش هم به شمار می آید، اظهار داشت: بدون شک خراسان شمالی معدن گرانبهایی از استعدادها، پتانسیل ها و ظرفیت ها در رشته های تحت مدیریت فدراسیون ماست و از پایگاه های اصلی برنامه رشد و پیشرفتکوراش به شمار می آید.
رییس فدراسیون جودو، کوراش و جوجیتسو  کشور راه اندازی پایگاه های استعدادیابی و قهرمان پروری جودو را یک تاکتیک دانست تا از این درگاه فاصله بین مراکز مستعد و جودوخیز با فدراسیون و تیم های ملی به حداقل برسد، خاطر نشان کرد: با آموزش های محوری و مدون و مستمر زمینه تزریق استعدادهای موجود در مراکز و پایگاه های مستعد به تیم ملی راحت تر از گذشته فراهم شد.
وی با بیان اینکه اولین دوره مربیان پایگاه های استعدادیابی و قهرمان پروری جودو پیش از سال جدید برگزار شد، تصریح کرد: دومین دوره هفته آینده آغاز خواهد شد و از رقابت های آذربایجان به میزبانی باکو، یکی از مربیان پایگاه های استعدادیابی و قهرمان پروری جودو همراه تیم ملی برای آگاهی از کم و کیف ظرفیت های موجود می روند.

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر