سرویس گوناگون | کد خبر: 54904
تاریخ انتشار: 1396/01/28 - 00:57:03

آغاز اجرای تور نمایش صحنه ای از بجنورد/ اسفراین و شیروان مقصد بعدی «دل کوکی ها»

اسفراین- سپهرآیین- نمایش صحنه ای «پشت کلانتری، کوچه اول، تیر چراغ برق» از 28 تا 31 فروردین ماه به میزبانی تالار شمس مجتمع فرهنگی هنری گلشن به روی صحنه می رود.
آغاز اجرای تور نمایش صحنه ای از بجنورد/ اسفراین و شیروان مقصد بعدی «دل کوکی ها»,سپهرآیین، سپهرآیین، سپهرآیین

به گزارش سپهرآیین، تور نمایش صحنه ای «دل کوک» فعالیت خودش را برای اجرای عمومی نمایش صحنه ای «پشت کلانتری، کوچه اول، تیر چراغ برق» در بجنورد آغاز می کند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسفراین با اعلام این مطلب در گفتگو با خبرنگار ما گفت: این نمایش صحنه ای از 28 تا 31 فروردین ماه در ساعت های 18 و 20 در 2 سئانس به  میزبانی تالار شمس مجتمع فرهنگی هنری گلشن به روی صحنه می رود.
 
«رضا ارغیانی» با اشاره به اینکه این اثر هنری نوشته «علی اصغری» به کارگردانی «محمد یحیی آبادی» به روی صحنه می رود، افزود: در تداوم فعالیت این تور نمایش صحنه ای گروه هنری دل کوک این اثر را تا نیمه اردیبهشت در مجتمع های فرهنگی هنری نسیم اسفراین  و غدیر شیروان به هنردوستان تقدیم خواهند کرد.
به گزارش خبرنگار ما، درخشش هنرمندان اسفراینی در چهارمین جشنواره استانی تئاتر  جوان سوره ماه

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه هنرمندان اسفراینی در چهارمین جشنواره تئاتر جوان «سوره ماه» خراسان شمالی خوش درخشیدند، گفت: «فاطمه طیبی» برای بازی در نمایش «سرودی برای مادران» و «سمیرا بیدوازی» برای طراحی بروشور نمایش «پشت کلانتری ،تیر چراغ برق» برگزیده شدند.

«رضا ارغیانی» افزود: «محمد یحیی آبادی» برای بازی در نمایش «پشت کلانتری، تیر چراغ برق» رتبه اول بازیگری مرد را از آن خود کرد و برای کارگردانی این نمایش صحنه ای عنوان دوم کارگردانی را به ارمغان آورد.

وی خاطر نشان کرد: « مرضیه نوروزی» برای بازی در نمایش «سرودی برای مادران» و «صالح مقدم» برای بازی در نمایش «پشت کلانتری، تیر چراغ برق » به ترتیب مقام سوم بازیگری زن و مقام سوم بازیگری مرد را کسب کردند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسفراین با بیان اینکه هیات داوران جشنواره نمایش «پشت کلانتری، تیر چراغ برق» از اسفراین به حوزه هنری خراسان شمالی معرفی کرد، اظهار داشت: چهارمین جشنواره استانی تئاتر جوان سوره ماه به همت حوزه هنری خراسان شمالی 7ا الی 9 بهمن در بجنورد برگزار شد.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر