سرویس ورزش - هفته ای | کد خبر: 54687
تاریخ انتشار: 1396/01/22 - 11:47:10

نمایی از زینل خان؛

سکانس هایی از پهلوانی

اسفراین- سپهرآیین- چون سال های گذشته تمثال سرداران شهید اسفراین که از این دیار به نام دیار سرداران استان هم یاد می شود میهمان گود چشمه زینل خان بود که زیبایی دوچندانی به گود بخشیده بود.
سکانس هایی از پهلوانی,سپهرآیین، پهلوانان، کشتی، باچوخه

به گزارش سپهرآیین، سال 95 هم شاهد تقدیم مدال های گوناگون چوخه کاران به خانواده های معظم و معزز شهدا و یک کودک معلول نابینا بوده ایم که به رسم قدرشناسی این پهلوانان نیز مورد تقدیر قرار گرفتند.

در یک روایت قهرمان کتابدار، مدال خود را به یک دانش آموز معلول اهدا می کند؛ «مجتبی کلانتریان» چهره نام آشنای کشتی پهلوانی و کشتی باچوخه، مدال طلای خود در رقابت های ملی کشتی پهلوانی را تقدیم یک دانش آموز معلول کرد.

همزمان با آیین روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، پهلوان «هادی قدیمی» از پهلوانان صاحب نام در گود چشمه زینل خان و صاحب عناوین متعدد در میادین جودو و کوراش فرا استانی مدال طلای خود را که از رقابت های آسیایی تایلند در سال 2014 به ارمغان آورده بود، به فرزند سردار «علی اکبر مرادیان» اهدا کرد.

پیش از این و در گام نخست در  کنگره بزرگداشت سرداران و 3 هزار شهید استان، پهلوان «الیاس علی اکبری» مدال قهرمانی رقابت های ساحلی کوراش آسیایی ویتنام 2016 را با هدف تقدیر از همت مدافعان حریم اهل بیت به خانواده شهید «محمد ابراهیم توفیقان» از شهدای مدافع حرم خراسان شمالی اعطا می کند و بعد از آن همزمان با نخستین یادواره شهدای ورزشکار «ابراهیم ولیان» مدال طلای جام تختی خود را به خانواده شهید ورزشکار «محمد حسین ملایی» اهدا کرد.

به پاس قدرشناسی از این رسم پهلوان منشانه از این پهلوانان نامی هم با اهدای لوح مدال تقدیر شد.

هم چنین چون سال های گذشته تمثال سرداران شهید اسفراین که از این دیار به نام دیار سرداران استان هم یاد می شود میهمان گود چشمه زینل خان بود که زیبایی دوچندانی به گود بخشیده بود.

*نمایی از رویداد فرهنگی- ورزشی کشتی باچوخه/ گود چشمه زینل خان


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر