سرویس اقتصادی | کد خبر: 54684
تاریخ انتشار: 1396/01/21 - 16:08:17

در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک عنوان شد:

غیر فعال ماندن ۷۰ درصد خط تولید لوله گستر در سایه واردات/بختک تحریم بر سر صادرات لوله گستر

اسفراین- سپهرآیین- دیگر رسانه ها- مدیرعامل شرکت لوله گستر اسفراین گفت: کارخانه لوله گستر اسفراین که با هدف تامین لوله های مورد نیاز صنعت نفت کشور فعال شد به علت واردات لوله به کشور و دیگر مشکلات اقتصادی تنها با 30 درصد از ظرفیت تولیدش در حال فعالیت است.
غیر فعال ماندن ۷۰ درصد خط تولید لوله گستر در سایه واردات/بختک تحریم بر سر صادرات لوله گستر,لوله گستر،اسفراین،سپهرآیین

به گزارش سپهرآیین و به نقل از رضا برزین،مدیرعامل شرکت لوله گستر اسفراین در گفت و گو با خبرنگار عصر اترکاظهار کرد: بخشی از نیاز صنعت نفت کشور به لوله از محل واردات لوله و بخشی از نیاز این صنعت نیز از محل تولیدات لوله در داخل کشور تامین می شود.

برزین با اشاره به اینکه کارخانه لوله گستر اسفراین سال ها قبل با ظرفیت اسمی تولید 105 هزار تن لوله در سال و ظرفیت واقعی تولید به مقدار 70 هزار تن در سال فعال شد، عنوان کرد: در حال حاضر این کارخانه به علل مختلف شامل مشکلات اقتصادی و واردات لوله به کشور فقط با 30 درصد از ظرفیت تولید خود به مقدار 25 هزار تن لوله در سال در حال فعالیت است.
وی همچنین افزود: برای این کارخانه اجرای طرح های توسعه ای تدوین شده است که هنوز اجرای این طرح های توسعه ای نیز به سرانجامی نرسیده است.
وی در ادامه با بیان اینکه هم اکنون در کارخانه لوله گستر اسفراین 700 نفر نیرو شامل نیروهای کارخانه لوله گستر و نیروهای پیمانکاری این کارخانه مشغول به فعالیت هستند، بر حمایت دولت از این کارخانه در زمینه ارجاع سفارشات صنعت نفت کشور به سوی تولیدکنندگان داخلی تاکید کرد.
برزین خواستار شد: اهتمام دولت بر این باشد تا از واردات لوله هایی که در این کارخانه و کشور تولید می شوند، جلوگیری و همچنین تسویه مطالبات این کارخانه از مشتریانش نیز انجام شود.
وی خاطر نشان کرد: حمایت های دولت از خط تولید لوله گستر موجب خواهد شد تا زنجیره تولید لوله های مورد نیاز صنعت نفت تقویت شود.
وی در این باره یادآور شد: چرخه تولید لوله در لوله گستر شامل استحصال سنگ آهن از منطقه خاف، انتقال آن به کارخانه فولاد نیشابور برای تبدیل به آهن اسفنجی، سپس انتقال آهن اسفنجی به مجتمع فولاد اسفراین برای تبدیل به شمش و سرانجام انتقال شمش ها به کارخانه لوله گستر برای تبدیل به لوله های مورد نیاز صنعت نفت است.
مدیرعامل شرکت لوله گستر اسفراین در خاتمه درباره سرمایه گذاری این کارخانه برای انجام صادرات نیز اظهار کرد: به علت تحریم ها هنوز دریافت استاندارد ای پی آی برای تولیدات این کارخانه به سرانجامی نرسیده است تا بتوانیم در زمینه انجام صادارات برنامه ریزی کنیم.
انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر