سرویس ورزش - هفته ای | کد خبر: 53974
تاریخ انتشار: 1396/01/04 - 13:21:33

مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین برگزار می کند:

نخستین همایش ملی آیین فتوت و فرهنگ پهلوانی

اسفراین- سپهرآیین- نخستین همایش ملی آیین فتوت و فرهنگ پهلوانی، نکوداشت رویداد فرهنگی ورزشی کشتی باچوخه در اسفراین برگزار می شود.
نخستین همایش ملی آیین فتوت و فرهنگ پهلوانی,سپهرآیین، اسفراین، همایش کشتی پهلوانی،

به گزارش سپهرآیین، نخستین همایش ملی آیین فتوت و فرهنگ پهلوانی، نکوداشت رویداد فرهنگی ورزشی کشتی باچوخه در اسفراین به همت مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین برگزار می شود.

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت ورزش و جوانان، اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه کوثر، دانشگاه ملایر، دانشگاه حیکم سبزواری و پایگاه استنادی جهان اسلام و ... از نخستین همایش ملی آیین فتوت و فرهنگ پهلوانی به میزبانی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین حمایت خواهند کرد.

به گفته دکتر «محمدحسن بهنام فر» عضو هیئت علمی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین و دبیر اجرایی این همایش، این همایش روز چهاردهم فروردین ماه همزمان با رویداد فرهنگی و ورزشی کشتی باچوخه در اسفراین برگزار می شود.

مهلت ارسال آثار این همایش تا نهم فروردین ماه اعلام شده است که در محورهای تاریخ پهلوانی و ورزش های باستانی در ایران، نقش خراسان و اسفراین در کشتی پهلوانی، کشتی باچوخه و تاریخ آن، فرهنگ پهلوانی و آیین فتوت در سرزمین ایران، مبانی فتوت در متون ادبی و تاریخی فارسی، ورزش های بومی و کارکرد اجتماعی آن برگزار می شود.

رایانامه fotovat96@gmail.com جهت ارسال مقالات اعلام شده است.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر