سرویس در شهر | کد خبر: 53840
تاریخ انتشار: 1396/01/03 - 11:16:26

مدیر ارشد شهری خبر داد:

رونمایی از المان های نوروزی در عیدانه 96 اسفراین

اسفراین- سپهرآیین- نوروز 96 شهرداری اسفراین اعتبار بیش از 700 میلیون ریالی برای طراحی و اکران المان های جدید نوروزی هزینه کرد.
رونمایی از المان های نوروزی در عیدانه 96 اسفراین,شهردار، اسفراین، مسلم نوری، مدیر ارشد شهری، المان های  نوروزی

به گزارش سپهرآیین،مدیریت شهری اسفراین در بهار 96 نیز با جانمایی، رونمایی و اکران المان های نوروزی از بهار استقبال کرد.

شهردار اسفراین با اعلام این مطلب در گفتگو با خبرنگار ما گفت: با انتشار فراخوان المان های نوروزی در سال جاری، شهرداری اسفراین چون 2 سال گذشته مصمم به بهره گیری از ظرفیت های هنرمندان بومی برای رونمایی از المان های نوروزی در طرح استقبال از بهار 96 شد.

«مسلم نوری» با اشاره به اینکه بهار 96 سبک بومی، محلی و سنتی المان های نوروزی با رویکرد ماندگاری و پویایی در دستورکار شهرداری است، افزود: 10 المان نوروزی از مجموعه المان های نوروزی بهار 95 بعد از بازسازی و بازنگری با رویکرد تلفیقی در آستانه بهار 96، اکران و رونمایی شد.

وی با بیان اینکه المان های شهری باید هویت، فرهنگ و هنر بومی، سنتی و محلی شهر را هویدا نماید، خاطر نشان کرد: یک مجموعه المان فانتزی، یک مجموعه المان فرهنگی با رویکرد ترویج و اشاعه فرهنگ کتابخوانی و مجموعه 5 المانی عناصر طبیعت با بهره گیری از رنگ آمیزی و نورپردازی از المان های نوروزی جدید است که برای استقبال از بهار 96 با هدف زیباسازی شهری از سوی مدیریت شهری اسفراین مهیا شده است.

وی با اشاره به اینکه زیباسازی شهری جزو اولویت های مدیریت شهری برای تحقق اعتلای سیما و منظر مطلوب شهری است، اظهار داشت: رونمایی از نقاشی دیواری سه بعدی و نقاشی دیواری با محور کشتی باچوخه و شهر تاریخی بلقیس از دیگر برنامه های مدیریت شهری در طرح استقبال از بهار 96 است.

شهردار اسفراین با اشاره به اینکه طراحی، جانمایی و رونمایی المان های دائمی، ماندگار و پایدار با توجه به ویژگی ها و کارکردهای بومی در دستورکار شهرداری و مدیریت شهری اسفراین است، گفت: المان های بومی و سنتی و محلی باید بر اساس کارکردهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی شهر با تکیه بر ماندگاری و پایداری مناسب در دستور کار قرار گیرد.

مدیر ارشد شهری اسفراین با بیان اینکه توجه به المان های ماندگار با توجه به مدیریت و صرفه جویی در هزینه های شهری در دستور کار است، خاطر نشان کرد: نوروز 96 شهرداری اسفراین اعتبار بیش از 700 میلیون ریال برای طراحی و اکران المان های جدید نوروزی در سال جدید پیش بینی نموده است.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر