سرویس اقتصادی | کد خبر: 53344
تاریخ انتشار: 1395/12/24 - 00:19:14

متولی موقوفات «ادرسیان» عنوان کرد:

وقف؛ احسان ماندگار

اسفراین- سپهرآیین- متولی موقوفات ادرسیان ترویج و اشاعه فرهنگ وقف را به عنوان جلوه ای از چشمه سار جاری، یک وظیفه همگانی قلمداد کرد.
به گزارش سپهرآیین، متولی موقوفات ادرسیان ترویج و اشاعه فرهنگ وقف را به عنوان جلوه ای از چشمه سار جاری، یک وظیفه همگانی قلمداد کرد.
«محمود ادرسیان» با اشاره اینکه فرهنگ وقف به عنوان باقیات صالحات و احسانی ماندگار در روایات اسلامی بسیار مورد تاکید قرار گرفته است، گفت: از این جهت با هدف بهره مندی شهروندان از مزایای اراضی شهری موقوفه ای با مجوز سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، تعدای از اراضی موقوفه زنده یاد واقف خیراندیش حاج غلامحسین ادرسیان با کاربری مسکونی آماده به ساخت در ضلع جنوبی کمربند شمالی شهر (خیابان بعثت)   واگذار شد.
وی با تقدیم تبریک به مناسبت آغاز سال جدید و عید باستانی نوروز خدمت شهروندان عزیز اسفراینی، افزود: بدون شک فرهنگ فاخر وقف پنجره ای برای تحقق آتیه نیکو خواهد بود.
«محمود ادرسیان» که 10 سال است تولیت موقوفات واقفان خیراندیش «ادرسیان» را عهده دار است با اشاره به لزوم ترویج و اشاعه فرهنگ وقف در جامعه، تصریح کرد: با تمام وجود از همراهی شایسته و همکاری بی دریغ سازمان مرکزی اوقاف و امور خیریه کشور سپاسگزاری می نمایم که شایسته و بایسته با متولی موقوفات ادرسیان همکاری خود را به منصه ظهور رسانده اند.
وی با سپاس از همکاری، همیاری و همراهی مدیران و متولیان اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی و اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دارالقرآن اسفراین، عنوان کرد: با همت مدیران اوقاف و امور خیریه در سطوح ملی، استانی و شهرستانی مجال واگذاری قطعاتی از اراضی با کاربری مسکونی آماده به ساخت فراهم شد تا شماری از شهروندان با قیمت های مناسب صاحب زمین شوند.
متولی موقوفات ادرسیان هم چنین با تقدیر از همت والای شهرداری اسفراین و اداره راه و شهرسازی اسفراین در مشارکت همه جانبه با متولی موقوفات ادرسیان، تصریح کرد: پیوند همت مسئولانه و متعهدانه شماری از مسئولان و متولیان ما را بیش از پیش در برداشتن گام های جدی و بااراده در تحقق اجرای نیات واقفان مصمم می کند.
«محمود ادرسیان» با اشاره به اینکه متولی موقوفات ادرسیان آماده همکاری های لازم با کلیه شهروندان اسفراینی در امور موقوفات غیر متصرفی ادرسیان خواهد بود، افزود: دفتر موقوفات ادرسیان از ساعت 7:30 تا 12:30(ساعات اداری) همه روزه به جز روزهای تعطیل مستقر در خیابان ولیعصر، نبش ولیعصر 9، دفتر موقوفات ادرسیان آماده میزبانی از شهروندان فرهیخته و مستاجرین محترم موقوفه است.
وی در پایان نیز با اشاره به اینکه وقف مایه حیات جاودانه واقف خواهد بود، تصریح کرد: امیدواریم در مسیر ترویج و اشاعه وقف بتوانیم یادی از واقف بزرگ خیراندیش مرحوم حاج غلامحسین ادرسیان را زنده نگهداریم.
به گزارش خبرنگار ما، «محمود ادرسیان» 10 سالی است که در مسند متولی موقوفات ادرسیان از مروجان، پیشگامان و پیشتازان فرهنگ وقف است.

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر