سرویس فرهنگی | کد خبر: 53329
تاریخ انتشار: 1395/12/23 - 23:13:40

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسفراین خبر داد:

امسال؛ پرداخت تسهیلات 3 میلیارد ریالی حمایت از هنرمندان صنایع دستی

اسفراین- سپهرآیین- امسال 74تن از هنرمندان فعال صنایع دستی به میزان 3 میلیارد ریالی تسهیلات حمایتی دریافت کرده اند.
امسال؛ پرداخت تسهیلات 3 میلیارد ریالی حمایت از هنرمندان صنایع دستی,اسفراین،سپهرآیین،نساجی
به گزارش سپهرآیین، رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسفراین هم که همیشه دغدغه توسعه حرفه ای نساجی سنتی در رویین را داشته است، به خبرنگار ما گفت: امسال صنعتگران نساجی سنتی از اسفراین به بیش از 10 نمایشگاه در سطوح استانی، منطقه ای و ملی اعزام شدند که پیگیری های جدی برای افزایش این حضورها ادامه خواهد یافت.
«محمد محمدی» هم با بیان اینکه امسال 74تن از هنرمندان فعال صنایع دستی به میزان 3 میلیارد ریالی تسهیلات حمایتی دریافت کرده اند، خاطر نشان کرد: بیش از 60 درصد دریافت کنندگان تسهیلات صنایع دستی از دارندگان کارت صنعتگری و فعالان نساجی سنتی رویین هستند.
وی با بیان اینکه برای بیمه صنعتگران فعال و مشغول به فعالیت هم کارهای جدی شده است، اظهار داشت: امسال هم شماری برای دریافت خدمات بیمه ای از سوی این اداره معرفی شدند و در تلاش هستیم تا شماری بیشتر را معرفی نماییم.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسفراین با بیان اینکه رویین سال آینده نامزد دهکده جهانی نساجی سنتی خواهد شد، تصریح کرد: احیای دیگر رشته های نساجی سنتی از جمله کارت بافی، ابریشم بافی و جاجیم بافی در خانه تخصصی نساجی سنتی رویین در دستورکار است.

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر