سرویس اجتماعی | کد خبر: 52690
تاریخ انتشار: 1395/12/09 - 07:57:23

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:

رسانه برای اثرگذاری نیازمند شفافیت است/ انتقادها برای انتقام نباشد

اسفراین- سپهرآیین- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: رسانه اگر می خواهد در جامعه اثر گذار باشد باید شفاف باشد.
رسانه برای اثرگذاری نیازمند شفافیت است/ انتقادها برای انتقام نباشد,اسفراین،سپهرآیین،یعقوبی،رسانه

به گزارش  سپهرآیین و به نقل از عصر اترک، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی نماینده ولی فقیه در خراسان  شمالی در نشست تخصصی اخلاق در رسانه با حضور مدیران و خبرنگاران رسانه های استان در محل دفتر امام جمعه بجنورد اظهار کرد: صدق نیت ها با انعکاس درست واقعیت های اجتماعی مشخص می شود.
وی با بیان اینکه رسانه باید درس اخلاق را روزانه برای شهروندان داشته باشد، افزود: تیترهای رسانه ها طوری باشد که پیام های سازنده از آنان دریافت شود.
امام جمعه بجنورد از رسانه باعنوان صراط یاد کرد و گفت:رسانه در عین حال که دقیق است شریف نیز باید باشد تا جامعه را هدایت کرده و در انعکاس خوبی ها و کاستی ها مانند یک آینه عمل کند.
حجت الاسلام یعقوبی تصریح کرد: فضای مجازی فرصت مناسبی است که نیازمند مدیریت بهینه و مهندسی شده است چراکه مدیریت خوب فضای مجازی می تواند مخاطبان متنوع از اقشار مختلف جامعه را به جذب خود کند.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود  هنر یک رسانه را ترسیم سبک زندگی اسلامی در همه حوزه ها دانست.
حجت الاسلام یعقوبی بر ضرورت معرفی قهرمان های دینی در رسانه تاکید کرد و افزود: اگر این کار در رسانه ها انجام نشود قهرمان های بدلی جایگزین می شوند.
وی با آینه جامعه دینی خواندن رسانه گفت: بنابراین یک رسانه باید باید برجستگی ها را نشان داده و با مطرح کردن نقاط ضعف در صدد رفع آنان باشد.
وی صداقت را جوهره کار یک رسانه اخلاق مدار عنوان کرد و افزود: رسانه نباید دنبال مچگیری باشد بلکه رسالت یک رسانه دستگیری و کمک برای بهبود وضعیت جامعه است.
وی خاطر نشان کرد: در انتقاد ها نباید دنبال انتقام باشیم و حب و بغض ها های سیاسی، قومی، قبیله ای و شخصی نباید در رسانه مطرح شود.
وی رعایت حدود و خط قرمزها را از الزامات اخلاقی یک رسانه برشمرد و گفت: در انتشار مطالب جوری عمل شود که ضدیت با ارزش ها مطرح نشود و تیترها بازگو کننده کینه ها نباشد.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی خطبه های حضرت زهرا (س) را رسانه مکتوب و ذخیره برای عالم اسلام معرفی کرد.
انتهای پیام/ 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر