سرویس فرهنگی | کد خبر: 52188
تاریخ انتشار: 1395/11/24 - 22:47:42

خراسان شمالی با کمبود مسجد مواجه است

اسفراین- سپهرآیین- مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌شمالی از کمبود مسجد در استان خبر داد.
خراسان شمالی با کمبود مسجد مواجه است,خادمی،اوقاف،سپهرآیین،سازمان تبلیغات
به گزارش سپهرآیین، حجت الاسلام «علی خادمی» مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌شمالی اظهارکرد: با توجه به گسترش مناطق شهری در برخی از شهرها همانند بجنورد، آشخانه، شیروان و اسفراین با کمبود مسجد مواجه هستیم.
وی ادامه داد: به رغم سکونت جمعیت بسیاری زیادی در مناطقی همانند ۱۶ متری فرهنگیان، ناظر آباد و منطقه گلستان شهر بجنورد به شدت در بحث مسجد در مضیقه هستیم.  
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌شمالی اضافه کرد: باید کمیته ای متشکل از دستگاه های فرهنگی و اجرایی تشکیل شود تا نیازها را در این مناطق احصاء کرده و پیشنهادات خود را ارائه دهند.
وی با اشاره به اینکه ایجاد مسجد در برخی از مناطق نیازمند تامین زمین است که باید شهرداری و شورای شهر در اجرای این مهم همکاری داشته باشند، گفت: در برخی از محله ها نیز می‌توان از ظرفیت حسینیه ها به منظور تبدیل آن به مسجد استفاده کرد.
حجت الاسلام «علی خادمی»  با بیان اینکه در بحث مسجد در روستاهای استان مشکلی وجود ندارد، یادآورشد: در حال حاضر خراسان‌شمالی دارای یک هزار و ۸۰۰ باب مسجد است.
وی با تاکید براینکه متناسب با کشور، خراسان‌شمالی نیز با کمبود روحانی مواجه است، ادامه داد: در ایام تبلیغ این سازمان از ظرفیت طلبه های قم و مشهد به منظور اعزام روحانیون به مناطق مختلف استان بهره می‌گیرد.
 

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر