سرویس اقتصادی | کد خبر: 52175
تاریخ انتشار: 1395/11/24 - 22:26:55

به همت جهاد دانشگاهی انجام می‌شود؛

توسعه کشت و فرآوری گیاهان دارویی در سرخ‌قلعه اسفراین

اسفراین- سپهرآیین- رئیس جهاددانشگاهی واحد خراسان‌شمالی از توسعه کشت و فرآوری گیاهان دارویی در منطقه سرخ قلعه شهرستان اسفراین خبر داد.
توسعه کشت و فرآوری گیاهان دارویی در سرخ‌قلعه اسفراین,اسفراین،سپهرآیین،عباسی،گیاهان دارویی
به گزارش سپهرآیین به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد خراسان‌شمالی، «احسان عباسی« با اشاره به اینکه در این راستا جلسه‌ای با حضور رئیس پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، نماینده مردم اسفراین در مجلس، سرپرست فرمانداری شهرستان و برخی مدیران کل استان برگزار شد، گفت: در این جلسه پیشنهاد شد که این طرح با مشارکت جمعیت عشایری این منطقه انجام شود.
رئیس جهاددانشگاهی واحد خراسان‌شمالی افزود: برای اینکه این طرح هر چه سریع‌تر اجرایی شود جهاددانشگاهی باید اراضی منطقه را مطالعه و شناسایی کند تا گیاهان دارویی متناسب با شرایط اقلیمی و آب و هوایی منطقه کشت شود.
وی ادامه داد: از سوی دیگر پس از اینکه فاز مطالعه و شناسایی به پایان رسید امر اختصاص نهال و نشاء گیاه دارویی مورد نظر و همچنین خرید محصولات تولیدشده توسط این نهاد انجام می‌شود.
وی اظهار کرد: ایجاد چرخه کامل تولید گیاه دارویی تا فرآوری آن از جمله موارد مورد تاکید در این منطقه است که باید اجرایی شود.
رئیس جهاددانشگاهی واحد خراسان‌شمالی بیان کرد: علاوه بر آن در این جلسه بر تشکیل تعاونی عشایری در راستای تولید گیاهان دارویی تاکید شد و همچنین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری نیز موضوع اختصاص بذر گیاه دارویی باریجه از سوی این اداره کل را پیشنهاد داد.

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر