سرویس ورزش - هفته ای | کد خبر: 52163
تاریخ انتشار: 1395/11/24 - 20:54:28

در گفتگوی صمیمی با رییس اداره ورزش و جوانان اسفراین عنوان شد:

لبخند ورزش به اسفراین

اسفراین- سپهرآیین- ار دیگر در یک گپ خودمانی اما با چاشنی رسانه ای پای حرف های رییس ورزش و جوانان اسفراین نشستیم تا سریال افتخارات وررشی این شهرستان را در سالی که گذشت، از زبان وی بازخوانی کنیم.
لبخند ورزش به اسفراین,سپهرآیین، اسفراین، ورزش، جوانان، پهلوانی، سید احمد پرویزی

به گزارش سپهرآیین، بار دیگر در یک گپ خودمانی اما با چاشنی رسانه ای پای حرف های رییس ورزش و جوانان اسفراین نشستیم تا سریال افتخارات وررشی این شهرستان را در سالی که گذشت، از زبان وی بازخوانی کنیم، روزهایی که نبض ورزش با شور و شوق بیشتری می زند، در ادامه صحبت های «سید احمد پرویزی» رییس اداره ورزش و جوانان اسفراین را می خوانید:

صدای گام های المپیاد ورزشی روستاییان و عشایر

دومین المپیاد ورزشی روستاییان و عشایر اسفراین بزودی آغاز می شود.

رییس اداره ورزش و جوانان اسفراین با اعلام این مطلب در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در دومین دوره از المپیاد ورزشی روستاییان و عشایر که در 7 دهستان شهرستان برگزار خواهد شد، تمرکز رقابت ها بر تقویت برنامه های بومی، سنتی و محلی است.

«سید احمد پرویزی» با اشاره به اینکه سال گذشته این رقابت ها در 70 روستا برگزار شد، افزود: سال گذشته بیش از یک هزار و 200 تن در رشته های فوتبال و والیبال و 600 ورزشکار در دیگر رشته ها در المپیاد ورزشی روستاییان و عشایر مشارکت کردند.

رییس اداره ورزش و جوانان اسفراین با اشاره به اینکه معرفی یک بازی بومی و محلی برنامه ویژه آقایان ورزش دوست و غذای سنتی برای بانوان ورزش دوست خواهد بود، اظهار داشت: بانوان در این المپیاد ورزشی در رشته های والیبال، هفت سنگ، داژبال، دارت، شطرنج و  طناب زنی رقابت خواهند  کرد و آقایان در رشته های فوتسال، والیبال، دو میدانی، پینگ پنگ، شطرنج، کبدی، طناب کشی حضور در این المپیاد ورزشی را تجربه می کنند.

 

بزودی؛ جشنواره ورزشی محلات شهر

رییس اداره ورزش و جوانان اسفراین  با اشاره به اینکه، جشنواره فرهنگی و ورزشی محلات شهری با هدف توسعه عدالت ورزشی و فرهنگی با مشارکت فرادستگاهی از ماه جاری آغاز می شود، گفت: این جشنواره برای نخستین بار با هدف شناسایی استعدادهای ورزشی محلات در شهر اسفراین با مشارکت دانشکده علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی، مدیریت شهری، شهرداری و شورای اسلامی شهر اسفراین برگزار می شود.

«سید احمد پرویزی» با بیان اینکه رشته های فوتبال و والیبال مهم ترین بخش های این جشنواره ورزشی خواهد بود، افزود: هیئت های ورزشی همراه جشنواره محلات شهری، فرآیند شناسایی استعدادها و ظرفیت های ورزشی را پی خواهند گرفت.

راه اندازی پایگاه قهرمانی جودو در اسفراین

رییس اداره ورزش و جوانان اسفراین از  راه اندازی  مدرسه و پایگاه استعدادیابی و قهرمان پروری جودو در اسفراین خبر داد و افزود:  14 شهرستان هدف تشکیل پایگاه استعدادیابی و قهرمان پروری در 6 استان هستند.

«سید احمد پرویزی» با اشاره به سفر رییس فدراسیون جودو و کوراش کشور به اسفراین، تصریح کرد: پایگاه استعدادیابی و قهرمان پروری جودو در اسفراین در خانه جودو و کوراش شهید طیبی در مجموعه جهان پهلوان تختی راه اندازی خواهد شد.

«گود زینل خان»، «کیمیا» شد

رییس اداره ورزش و جوانان اسفراین با اشاره به سومین تجربه بانوان فوتسالیست اسفراین در لیگ دسته یک از حمایت یک کاآفرین از تیم «کیمیا» خبر داد و افزود: راحله محمدی، الهه نصرالله زاده، افسانه نصرالله زاده، فاطمه علیزاده، زهرا جعفری، فرزانه اسماعیلی از اسفراین، آمنه یزدانی از بجنورد، شیرین حسینی، مرضیه جان قربانیان، حدیث وظیفه دان و هدی وظیفه دان از مشهد، پری ابراهیم زاده و عصمت ابراهیم زاده از چناران و مهدیه محمدزاده از قوچان بازیکنان تیم هستند.

«سید احمد پرویزی» با اشاره به اینکه، مریم شریعاتی وزیری از یزد و سحر السادات عاملی از اصفهان هم به تازگی از ابتدای آذرماه به جمع تیم کیمیا اضافه شدند، تصریح می کند: تیم کیمیا در گروه سوم با تیم های شهروند ساری، کوهدشت لرستان، پمپ کرمان، فسای شیراز به میزبانی لرستان بازی نمود و از دور رفت رقابت ها، 5 امتیاز از یک برد و 2 تساوی و 1 باخت کسب کرده است.

درخشش در کشتی پهلوانی

رییس اداره ورزش و جوانان اسفراین با اشاره به درخشش 3 پهلوان اسفراینی در  رقابت های قهرمانی کشور کشتی پهلوانی به میزبانی مشهد،  گفت: «مجتبی کلانتریان» در 90 کیلو و «ابراهیم ولیان» در 70 کیلو به مدال طلای رقابت ها دست یافتند  و« احسان قلی زاده» با کسب مدال برنز در 90 کیلو برای اسفراینافتخار آفریدند.

درخشش فرامرزی کاراته کاهای اسفراینی

رییس اداره ورزش و جوانان اسفراین  با اشاره به درخشش کاراته کاهای اسفراین در رقابت های بین المللی باکو آذربایجان گفت: در رقابت های بین المللی باکو آذربایجان  «علی بختیاری» و «امیرعلی فیضی» به مقام سوم دست یافتند و «سینا زبیدی فر» و «عرفان طاهری» هم به تیم ملی کاراته دعوت شدند.

«سید احمد پرویزی» با اشاره به آیین تقدیر از کاراته کاهای اسفراینی  افزود: در این آیین از «موسی الرضا بختیاری» مربی تیم، «علی اکبر تب یار» رییس هیئت و «  محمد روحانی» از مربیان فعال کاراته هم تقدیر شد.

درخشش در رقابت های آسیایی کوراش

رییس اداره ورزش و جوانان اسفراین  با اشاره به درخشش یک پهلوان اسفراینی و چهره نام آشنای گود چشمه زینل خان در رقابت های ساحلی آسیایی کوراش ، گفت: «الیاس علی اکبری» عضو تیم ملی کوراش از چوخه کاران صاحب نام در گود چشمه زینل خان، این بار در رقابت های ساحلی آسیایی کوراش در ویتنام 2016 قهرمانی را از آن خود کرد و مدال طلا به گردن آویخت که با کسب این مدال از سوی پهلوان اسفراینی، جایگاه جمهوری اسلامی ایران 14 پله صعود کرد.

دعوت به اردوی تیم ملی کبدی

رییس اداره ورزش و جوانان اسفراین   با اشاره به اینکه، یک بانوی ورزشکار اسفراینی در اردوی تیم ملی کبدی حضور دارد، گفت: «فاطمه نصریان» بعد از اینکه تیم کبدی استان چندی پیش در رقابت های کشوری اولین تجربه اش را به دست آورد، به اردوی تیم ملی دعوت شد.

درخشش پهلوانان اسفراینی در آلمان

رییس اداره ورزش و جوانان اسفراین   با اشاره به اینکه، پهلوانان اسفراینی در تورنمنت بین المللی کشتی آبا خوش درخشیدند، گفت: کشتی گیران اسفراینی در سومین دوره تورنمت بین المللی کشتی آبا در اشتوتگارت آلمان رویاروی رقبا حاضر شدند و خوش درخشیدند.

«سید احمد پرویزی» با بیان اینکه چهار کشتی گیر اسفراینی در قالب نمایندگان فدارسیون ملی کارگری در این رقابت ها حضور یافتند، خاطر نشان کرد: در این رقابت ها «علیرضا جهانیان» در 75 کیلو برنز گرفت و «مهدی علمی» در 65 کیلو، «ابراهیم ولیان» در 85 کیلو، «هادی قدیمی» در سنگین وزن در سکوی نخست ایستادند و صاحب مدال طلا شدند.

عنوان سومی پهلوانان در ترکیه

رییس اداره ورزش و جوانان اسفراین   با اشاره به کسب عنوان سومی کشتی گیران کارگر آبای ایران در هفتمین دوره مسابقات جهانی ترکیه، گفت: تیم کشتی کارگران ایران که با پنج کشتی گیر در این رقابت ها شرکت کرده بود توانست با کسب 36 امتیاز بعد از ترکیه 42 و قزاقستان 37 امتیازی مقام سومی مسابقات را بهخود اختصاص دهد.

کسب مقام سومی کشتی گیران کارگر آبای ایران در هفتمین دوره مسابقات جهانی ترکیه

«سید احمد پرویزی» با اشاره به اینکه، هفتمین دوره مسابقات جهانی کشتی سنتی آبا در شهر هاتای ترکیه برگزار شد، افزود: در وزن 60 کیلو «مهدی علمی» مدال نقره این رقابت ها را بدست آورد، در وزن 70 کیلو «ابراهیم ولیان» مدال طلای این رقابت ها را بر گردن آویخت و البته توانست با کشتی های فنی خود در این رقابت ها، مقام فنی ترین کشتی گیر این مسابقات را از آن خود نماید،در وزن 90 «علیرضا جهانیان» مدال برنز این رقابت ها را بدست آورد.

تجلیل از 232 چهره ورزشی

رییس اداره ورزش و جوانان اسفراین  با اشاره به تجلیل از 232 چهره  های ورزشی از مدال آوران، افتخارآفرینان، پیشکسوتان، مربیان، داوران و اعضای فعال هیئت های ورزشی، گفت: در این آیین پیشکسوتان ورزشی و روسای ادوار ورزش و جوانان اسفراین هم حضور داشتند.

همایش پیاده روی صبح و نشاط

رییس اداره ورزش و جوانان اسفراین از میزبانی این شهرستان از برنامه تلویزیونی صبح و نشاط و حضور شایسته اسفراینی ها هم گفت و افزود: برای نخستین باراسفراینی ها با حضور بیش از 50 درصدی، 4 رکورد این برنامه را در خرداد 95 شکستند.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر