سرویس در شهر | کد خبر: 52144
تاریخ انتشار: 1395/11/24 - 19:31:40

رد پای عاملان سد معبر بر حقوق شهروندی

سد معبر، خالق چهره زننده شهر

اسفراین- سپهرآیین- مدیریت شهری نیازمند پشتوانه دیگر دستگاه ها و همراهی تعدادی از مدیران و متولیان و مسئولان امر است تا معضل سد معبر حل شود.
سد معبر، خالق چهره زننده شهر,سپهرآیین، اسفراین، سدمعبر

به گزارش سپهرآیین، سد معبر یکی از مسائلی است که بارها در کارگروه ها و کمیته های شهرستان با حضور مسئولان و متولیان مطرح شده است و مورد بررسی قرار گرفته است، اما کماکان مدیریت شهری با رویکرد مقطعی به برخورد با سد معبر می پردازد به طوری که این نگاه کارساز نیست، بلکه دست یازی عاملان سد معبر به حقوق شهروندی بیش از پیش می شود.

البته مدیریت شهری نیازمند پشتوانه دیگر دستگاه ها و همراهی تعدادی از مدیران و متولیان و مسئولان امر است تا معضل سد معبر حل شود و با شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت، این چالش نه تنها حل نخواهد شد، بلکه چون متولی ندارد بیش از پیش سیمای شهر را زننده خواهد کرد.

سد معبر زیر پای گرفتن حقوق شهروندان است که به یک روزمرگی برای کاسبان و اصنافی تبدیل شده است که با هدف کسب منفعت شخصی، به راحتی حقوق دیگر شهروندان را نادیده می گیرند.

یکی از شهروندان اسفراینی می گوید: ساماندهی داستان سد معبر متولی ندارد.

«حسین زاده» می افزاید: سد معبر یک چالش جدی در شهر است که حتی گاه با تجاوز به حقوق شهروندی، تردد شهروندان در پیاده رو ها و معابر اصلی شهر به سختی صورت می پذیرد.

وی خاطر نشان می کند: سد معبر به روش های گوناگون از سوی کاسبان صورت می پذیرد به طوری که به گونه ای گمان می کنند، حقشان است.

یکی دیگر از شهروندان اسفراینی می گوید: ساماندهی اصناف و بازاریان توام با برخورد با پدیده سد معبر باید در دستور کار مدیریت شهری باشد.

«زارع» می افزاید: پدیده سد معبر تضییع حقوق شهروندان است.

وی خاطر نشان می کند: برخوردهای مقطعی با سد معبر کارساز نیست بلکه باید مقابله با کسانی که حقوق شهروندی را نادیده می گیرند، مستمر باشد.

وی تصریح می کند: مقابله سد معبر به گونه ای است که فقط با همراهی یک دستگاه محقق نخواهد شد، لذا به پشتوانه همه مسئولان و متولیان امر نیاز دارد.

دیگر شهروند اسفراینی با اشاره به اینکه سد معبر یک چالش فرهنگی در شهر به شمار می آید، می گوید: برخورد با عاملان سد معبر نیازمند مشارکت همگانی است.

«محمدی» می افزاید: نبود سخت گیری بر عاملان سد معبر، باعث گسترش سد معبر در معابر شهری شده است.

وی خاطر نشان می کند: باید کار گروه ها و کمیته های مرتبط شهرستانی با محوریت مدیریت شهری و همراهی همگان برای حل معضل سد معبر، چاره کنند.

وی اظهار می دارد: سد معبر به گونه ای گسترش یافته است که نه تنها باعث سختی تردد شهروندان در معابر شهری شده است، بلکه سیمای چشم نواز شهری را از وضعیت مطلوب به حاشیه برده‌است و به مخاطره انداخته است.

یک عضو شورای اسلامی شهر اسفراین می گوید: سد معبر تجاوز به حقوق شهروندان و استفاده نامتعارف از حقوق مردمی است.

«علیرضا حسین آبادی» می افزاید: تقابل با متولیان سد معبر نیازمند برخوردهای جدی و مستمر است.

وی خاطر نشان می کند: حذف تدریجی پدیده سد معبر نیازمند مشارکت فرا دستگاهی است.

شهردار اسفراین می گوید: سد معبر یکی از چالش های شهری است که ضمن تضییع حقوق شهروندان، زیبایی شهر را به مخاطره انداخته است.

«مسلم نوری» می افزاید: هرچند برخورد با سد معبر در دستور کار مدیریت شهری بوده و هست ولی گستردگی سد معبر این چالش را مضاعف نموده است.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر