سرویس اقتصادی | کد خبر: 51825
تاریخ انتشار: 1395/11/12 - 21:52:21

افزایش قیمت طلا در بازار جهانی

قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز با ۰.۵۱ درصد افزایش به ۱۲۰۱ دلار و ۷ سنت رسید.

به گزارش میزان، پس از آنکه دستور اجرایی ترامپ در مورد ممنوعیت ورود پناهجویان و اتباع کشورهای مسلمان به آمریکا، بازارهای مالی جهان را آشفته کرد، افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری امن در بازار طلا موجب شد تا قیمت فلز زرد امروز به بالاترین رقم در حدود یک هفته اخیر برسد.

کاهش ارزش دلار نیز در تقویت قیمت طلا موثر بوده است. این در حالی است که تجار توجه خود را معطوف نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا کرده اند تا سرنخی از زمان احتمالی افزایش نرخ بهره به دست بیاروند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.51 درصد افزایش به 1201 دلار و 7 سنت رسید. قیمت فلز زرد در اوایل جلسه امروز به 1203 دلار رسید که بالاترین رقم از 25 ژانویه تاکنون بود.

قیمت طلای آمریکا نیز امروز با 0.53 درصد افزایش به 1200 دلار و یک سنت رسید.

شاخص دلار، در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی امروز 0.1 درصد کاهش داشت و به 100.380 رسید.

در حالی که دستور اجرایی ترامپ، در خصوص ممنوعیت ورود اتباع 7 کشور از جمله ایران به آمریکا این پیام را برای سرمایه گذاران داشته که رئیس جمهور جدید آمریکا در خصوص عمل کردن به وعده های تند انتخاباتی خود جدی است، سهام های آسیایی امروز وضعیتی تدافعی به خود گرفتند.

ترامپ همچنین سالی ییتس، وزیر موقت دادگستری را پس از آنکه وی حاضر به دفاع از محدودیت های مهاجرتی دولت جدید نشد، از سمت خود برکنار کرد.

سم لافلین تاجر بازار طلا در یادداشتی نوشت: «اعلام (اخراج سالی ییتس) موجب تقویت قیمت طلا و عبور آن از رقم 1200 دلار شد.»

«ادامه احساس عدم قطعیت در مورد سیاست های دولت ترامپ احتمالا موجب تقویت قیمت طلا در کوتاه مدت خواهد شد.»


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر