سرویس در شهر | کد خبر: 51752
تاریخ انتشار: 1395/11/10 - 16:12:04

معاون سازمان مدیریت بحران کشور:

لزوم مدیریت یکپارچه در مدیریت بحران/ اعتبار برای بازسازی های ناشی از سیل و زلزله/ اعتبار 50 میلیارد ریالی برای مدیریت آب های سطحی

اسفراین- سپهرآیین- عتبار 22 میلیارد تومانی از ماده 12 برای بازسازی های ناشی از سیل و زلزله به خراسان شمالی اختصاص یافته است و در مسیر توزیع قرار دارد.
لزوم مدیریت یکپارچه در مدیریت بحران/ اعتبار برای بازسازی های ناشی از سیل و زلزله/ اعتبار 50 میلیارد ریالی برای مدیریت آب های سطحی,خراسان شمالی، اسفراین، سپهرآیین

به گزارش سپهرآیین، مدیریت یکپارچه در مدیریت بحران یک امر ضروری است.

معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور با اعلام این مطلب در حاشیه بازدید از سد بیدواز اسفراین در گفتگو با خبرنگار ما گفت: خشکسالی یک مسئله ای است که بیش از 15 سال کشور را بدلایل گوناگون درگیر کرده است که در پی همزمانی افزایش جمعیت و وسعت کشور و شرایط آب و هوایی برنامه ریزی ویژه می طلبد.

«محمد فرید لطیفی» با اشاره به اینکه تامین نیازهای آبی در بخش شرب، صنعت و کشاورزی یک ضرورت است، افزود: ریزش نزولات آسمانی و جوی باید ضمن مدیریت از مبدا تا مقصد با تدبیر بین دستگاهی ساماندهی شود تا شاهد تولد بحران نباشیم.

وی با اشاره به لزوم مدیریت یکپارچه در مسئله هدایت آب های سطحی از وزارت نیرو، جهاد کشاورزی، شهرداری ها و دهیاری ها، خاطر نشان کرد: باید ضمن تدبیر مراقب تحمیل خسارت های ناشی از سیلاب های ناشی از نزولات آسمانی باشیم.

وی با اشاره به اینکه اعتبار 22 میلیارد تومانی از ماده 12 برای بازسازی های ناشی از سیل و زلزله به خراسان شمالی اختصاص یافته است و در مسیر توزیع قرار دارد، تصریح کرد: سال گذشته اعتبار 15 میلیارد ریالی و سال جاری اعتبار 35 میلیارد ریالی برای مدیریت آب های سطحی به خراسان شمالی اختصاص یافت تا  مجال پیشگیری پیش از حادثه یا خسارات احتمالی را فراهم آورد.

وی با بیان اینکه خراسان شمالی در بیمه مخاطرات طبیعی روستایی پیشگام است، اظهار داشت: تمام روستاهای استان در برابر مخاطرات طبیعی بیمه شده اند و تحت پوشش بیمه قرار دارند.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر