سرویس اجتماعی | کد خبر: 51243
تاریخ انتشار: 1395/10/23 - 09:14:06

نماینده‌ی مجلس خواستار تقویت فعالیت‌های بنیاد برکت در ملایر شد

نماینده‌ی مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با تمجید از فعالیت‌های بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مناطق محروم کشور، خواستار توسعه‌ی فعالیت‌های این بنیاد در مناطق محروم ملایر شد.

محمد کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار ما افزود: بنیاد برکت تاکنون اقداماتی را در این شهرستان انجام داده و ما در انتظار عملیاتی شدن برنامه‌های دیگر این بنیاد هستیم. 

وی افزود: اهداف و برنامه‌های بنیاد برکت به خوبی در مناطق محروم اجرا شده و بسیار مفید و کارساز بوده است. 

نماینده‌ی مردم ملایر ادامه داد: بنیاد برکت بنای بسیار خوبی برای انجام کار در مناطق محروم و ارایه‌ی خدمات به‌ویژه آموزشی در این مناطق گذاشت و با برخی کارآفرینان اعلام مشارکت کرد. 

وی تأکید کرد: با وجود این اقدامات، اگر بنیاد برکت برنامه‌های دیگر خود را به اجرا بگذارد، نتایج خوبی به‌ویژه در زمینه‌ی آموزشی و ساخت مدرسه در مناطق محروم به دست می‌آید. 

وی ابراز کرد: دو باب فضای آموزشی در روستاهای منگاوی و اسلام‌آباد امسال افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است. 

کاظمی گفت: سال گذشته به همت بنیاد برکت کفش و لباس در بین بیش از سه هزار دانش‌آموز ملایری توزیع شد. 

وی افزود: علاوه بر این، بنیاد برکت در حال ساخت یک باب فضای آموزشی هفت کلاسه در روستای زمان‌آباد ملایر است و ساخت یک باب مدرسه‌ی چهار کلاسه در روستای میان زولان آورزمان را نیز در تعهدات خود دارد. 

رییس آموزش و پرورش ملایر پیشتر اعلام کرده بود که بیش از 20 مدرسه در ملایر نیاز به تعمیر و مقاوم‌سازی دارد و ساخت سالن ورزشی، نمازخانه و کمک به دانش‌آموزان مناطق محروم، تهیه‌ی امکانات آموزشی، خدماتی و پوشاک در مدارس شبانه‌روزی از دیگر نیازمندی‌های این شهرستان است که بر اساس اولویت نیازمند ورود و حمایت بنیاد برکت است. 

بیش از 50 هزار دانش آموز در سه منطقه‌ی آموزشی ملایر، جوکار و سامن مشغول به تحصیل هستند. 

شهرستان ملایر با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است. 

بنیاد برکت که در سال 86 زیر نظر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تأسیس شد، تاکنون خدمات گسترده‌ای به مناطق محروم کشور داشته است. 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر