سرویس سیاسی | کد خبر: 51154
تاریخ انتشار: 1395/10/21 - 22:20:42

جلسه سنا برای رای اعتماد به وزرای ترامپ

مجلس سنای آمریکا بررسی وزرای پیشنهادی رییس‌جمهوری منتخب این کشور را آغاز کرد.
به گزارش ایلنا به نقل از راشا تودی، مجلس سنای آمریکا بررسی وزرا و سیاستمداران پیشنهادی «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری منتخب این کشور برای کابینه دولت جدید، را آغاز کرد.
 
«جف سشنز» سناتور ایالت آلاباما گزینه پیشنهادی ترامپ برای جایگاه دادستان کل ایالات متحده، اولین عضو تیم دولت جدید است که برای گرفتن رای اعتماد از مجلس سنا، مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 
باوجود اینکه ترامپ ۲۰ ژانویه به عنوان رییس‌جمهوری جدید آمریکا سوگند یاد می‌کند، اما روند مشخص شدن کابینه دولت جدید با سرعت بیشتری پیش می‌رود.
 
جف سشنز یکی از نزدیکان و چهره‌های وفادار به ترامپ است که دیدگاه‌های او در رابطه با مسئله مهاجران کاملا نزدیک به دیدگاه‌های ترامپ است.
 
سشنز ۶۹ ساله، که پیش از این نیز دوره‌ای دادستان کل ایالت آلاباما بوده، مخالف آن است که مهاجران غیرقانونی بتوانند به طریقی شهروندی آمریکا را کسب کنند. وی همچنین از وعده دونالد ترامپ در رابطه با کشیدن دیوار در امتداد مرز آمریکا با مکزیک به شدت حمایت کرده است.
 
جلسه امروز-سه‌شنبه- سنا برای بررسی صلاحیت سشنز، با حضور معترضان به انتخاب وی به عنوان دادستان کل همراه شد. تظاهرات کنندگان در مقابل مجلس سنا شعار‌های «تبعیض نژادی را تمام کنید»، «سشنز را تمام کنید» و «از سشنز متنفریم» سر دادند.

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر