سرویس اجتماعی | کد خبر: 51077
تاریخ انتشار: 1395/10/18 - 11:22:12

یک مسئول خبر داد:

7 هزار مسکن روستایی اسفراین نیازمند مقاوم سازی و بهسازی

اسفراین- سپهرآیین- 7 هزار و 140 مسکن روستایی اسفراین تسهیلات بهسازی و مقاوم سازی دریافت نموده اند که 5 هزار و 570 مسکن روستایی در این شهرستان با اجرای عملیات بهسازی و مقاوم سازی پایان کار دریافت نموده اند.
7 هزار مسکن روستایی اسفراین نیازمند مقاوم سازی و بهسازی,اسفراین، سپهرآیین، بنیاد مسکن، طرح هادی، بهسازی و مقاوم سازی

به گزارش سپهرآیین، مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان اسفراین با اشاره به اینکه، 7 هزار مسکن روستایی در شهرستان اسفراین نیازمند بازسازی و مقاوم سازی است، در گفتگو با خبرنگار ما گفت: 7 هزار و 140 مسکن روستایی تسهیلات بهسازی و مقاوم سازی دریافت نموده اند که 5 هزار و 570 مسکن روستایی با اجرای عملیات بهسازی و مقاوم سازی پایان کار دریافت نموده اند.

«ترکمانی» با اشاره به اینکه اسفراین بیش از 8 هزار مسکن روستایی دارد، افزود: سال جاری هم 450 مسکن روستایی تسهیلات بهسازی و مقاوم سازی دریافت نموده اند.

وی خاطر نشان کرد: از ابتدای طرح اعطای تسهیلات بهسازی و مقاوم سازی، 75 مسکن شهری موفق به دریافت این گونه از تسهیلات شدند.

*آسفالت 75هزار مترمربع از معابر روستایی

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان اسفراین با اشاره به اینکه، از ابتدای سال جاری تاکنون طرح هادی روستایی در 19 روستا اجرا شده است، گفت: با اجرای طرح هادی روستایی، 10 روستا از محل قیر رایگان آسفالت شده است.

«رمضانعلی ترکمانی» با اشاره به اینکه آسفالت 2 روستای دیگر در مسیر اجرا قرار گرفته است، افزود: در یک سال اخیر با اعتبار 10 میلیارد ریالی، 75 هزار مترمربع از معابر روستایی مناطق روستایی، آسفالت شده است.

وی خاطر نشان کرد: جابجایی تاسیسات برق ، اجرای سنگ فرش، جدول کانیو و دیوار ساحلی در شماری دیگر از روستاهای این شهرستان در قالب طرح هادی مورد توجه قرار گرفته است.

*اجرای طرح هادی در 20 درصد روستاهای بام و صفی آباد

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان اسفراین با بیان اینکه، طرح های هادی روستایی فقط در 20 درصد روستاهای بخش بام و صفی آباد شهرستان اسفراین اجرا شده است، خاطر نشان کرد: بخش بام و صفی آباد 58 روستا دارد که طرح هادی فقط در 12 روستای این بخش به طور کامل اجرا شده است.

«رمضانعلی ترکمانی» با اشاره به اینکه، 34 روستای بخش بام و صفی آباد دارای نقشه طرح هادی هستند که 63 درصد روستاهای منطقه را تشکیل می دهد افزود: 24 روستای این بخش از نقشه طرح هادی روستایی محروم هستند.

*70  روستای بخش مرکزی محروم از نقشه طرح هادی

مدیر بنیاد مسکن شهرستان اسفراین با اشاره به اینکه، در 70 روستای بخش مرکزی، مطالعات طرح هادی اجرایی نشده است در نتیجه محروم از نقشه طرح هادی هستند. تصریح کرد: شمار روستاهای بدون نقشه طرح هادی، قریب به نیمی از روستاهای بخش مرکزی هستند.

«ترکمانی» با اشاره به اینکه بخش مرکزی 145 روستا دارد، افزود: فقط 75 روستای بخش مرکزی شهرستان اسفراین دارای نقشه اجرایی طرح هادی هستند که مطالعات این طرح در این روستاها پایان یافته است.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان اسفراین خاطر نشان کرد: طرح هادی فقط در 25 درصد روستاهای بخش مرکزی اسفراین که 37 روستاست، اجرا شده است.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر