سرویس اجتماعی | کد خبر: 51070
تاریخ انتشار: 1395/10/17 - 18:14:25

بی حجابی و بدحجابی سرمشق تضعیف بنیان ارزشمند خانواده خواهد بود

اسفراین- سپهرآیین- حجت الاسلام «محمدیان» گفت: بی‌حجابی و بدحجابی از جمله مسائلی است که سلامت فرد و جامعه را تهدید می‌کند و باعث از هم‌گسیختگی جامعه و فروپاشی خانواده می‌شود.
بی حجابی و بدحجابی سرمشق تضعیف بنیان ارزشمند خانواده خواهد بود,سپهرآیین، اسفراین، امام جمعه، حجت الاسلام محمدیان

به گزارش سپهرآیین، امام جمعه اسفراین در آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: میزان سنجی اعمال و افعال یک ضرورت است که در از این حیث می شود میزان کیفیت تقوا را سنجید و با محاسبه نفس کلید برتری آدمی را با شاخصه تقوا یافت.

حجت الاسلام «محمدیان» با تبریک میلاد یازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، افزود: امام حسن عسکری(ع) در دوران امامت خود سختی‌های فراوانی را متحمل شدند اما از هر فرصتی برای گسترش مبانی دینی و اسلامی استفاده کردند.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسفراین خاطر نشان کرد: امام حسن عسکری (ع) در دوران امامت خود وظایف سنگینی بر عهده داشت که یکی از آن‌ها مخفی نگه‌داشتن تولد حضرت ولی‌عصر (عج) بود که خلفای عباسی درصدد نابودی آن حضرت بودند .

خطیب جمعه اسفراین  عنوان کرد: هر چیز در جامعه یک‌میزان سنج دارد که میزان سنجش ایمان افراد صداقت آنان است و هرچقدر صداقت افراد زیاد باشد و زبان و قلب و رفتار افراد باهم همخوانی داشته باشد، صداقت آن فرد نیز بیشتر می‌شود .

وی با تلنگری خطاب به مسئولان، خدمت بی منت را رسالت فاخر مسئولان، متولیان و مدیران توصیف کرد و  افزود: اگر صداقت و امانت‌داری در مسئولان قوی باشد و در واگذاری مسئولیت ها به دو اصل امانت‌داری و صداقت توجه شود، چنین مفاسد اقتصادی همچون حقوق‌های نجومی در جامعه به وجود نمی‌آمد .

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسفراین با اشاره به سالروز کشف حجاب رضاخانی اظهار داشت:  همان‌طور که همه ما برای حفظ تامین سلامتی خود بسیار تلاش می‌کنیم و از واکسن‌ها و داروهای مختلف استفاده می‌کنیم برای سلامت جامعه هم باید سعی و کوشش کنیم تا از آلوده شدن به بدحجابی و بداخلاقی جامعه جلوگیری به عمل آید.

وی گفت : عفت و پاکدامنی با آفرینش زن همراه بوده و زن از ابتدای خلقت عفت گرا و پاکدامن بوده است و این پاکدامنی و نجابت در هویت زنان جایگاه ویژه‌ای دارد که همه آنان نیز خواهان آن هستند .

امام‌جمعه اسفراین گفت : بی‌حجابی یا بدحجابی ازجمله مسائلی است که سلامت فرد و جامعه را تهدید می‌کند و باعث ازهم‌گسیختگی جامعه و فروپاشی خانواده می‌شود .

حجت‌الاسلام محمدیان اضافه کرد: پوشش نامناسب زنان و مردان در جامعه پی آمدها و آثار جبران‌ناپذیری در فرهنگ ، اخلاق ،  اعتقاد ، اقتصاد و امنیت جامعه دارد که گاهی اوقات مسیری انحرافی و بازگشت‌ناپذیری را پدید می‌آورد.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر