سرویس در شهر | کد خبر: 51069
تاریخ انتشار: 1395/10/17 - 15:27:08

95؛ نخستین سال بدون کاوش بلقیس

اسفراین- سپهرآیین- از بدو راه اندازی پایگاه ملی میراث فرهنگی و سکونت گاه کهن شهر تاریخی بلقیس امسال، نخستین سالی است که عملیات فصل کاوش اجرا نشده است.
95؛ نخستین سال بدون کاوش بلقیس,اسفراین،سپهرآیین،بلقیس،عدم،کاوش
به گزارش سپهرآیین، مدیر پایگاه ملی میراث فرهنگی شهر تاریخی بلقیس و سکونت گاه های کهن منطقه با اشاره به اینکه از بدو راه اندازی پایگاه ملی میراث فرهنگی و سکونت گاه کهن شهر تاریخی بلقیس امسال، نخستین سالی است که عملیات فصل کاوش اجرا نشده است،  در گفتگو با خبرنگار ما گفت: سال گذشته از 200 میلیون تومان اعتبار مصوب ملی، فقط 40 میلیون تومان و از 200 میلیون اعتبار مصوب استانی، فقط 89 میلیون تومان جذب شد.
«علیرضا نجفی» افزود: از سال تاسیس و راه اندازی عملیاتی پایگاه شش سال می گذرد که شش کاوش در سال های 89 تا 94 در حوزه باستان شناسی در شهر تاریخی بلقیس رخ داد.
وی با اشاره به اینکه کاوشها باستانی در عرصه سال با اعتبارات سال گذشته، انجام می شود، اظهار کرد: پیش از راه اندازی پایگاه نیز یک گمانه زنی در شهر تاریخی بلقیس اجرا شد، اما امسال نخستین سالی است که به دلیل نبود اعتبار کاوشگری محقق نشد.
وی با بیان اینکه در کمیته برنامه ریزی شهرستان اعتبار 400 میلیون تومانی برای حفاظت، مرمت و نگهداری از محل اعتبارات استانی و 400 میلیون تومانی از محل اعتبارات ملی  و 100 میلیون تومان برای راه دسترسی این بنای تاریخی مصوب شده است، خاطر نشان می کند:میزان تخصیص اعتبارات مصوب سال جاری به 100 میلیون تومان نرسیده است.
وی تصریح کرد: سطح گسترده بلقیس برای ارتقای زیرساخت های گردشگری توجه همگانی می طلبد.
 

 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر