سرویس گزارش و گفتگو | کد خبر: 50746
تاریخ انتشار: 1395/10/06 - 07:43:59

جیب خالی از اعتبار شهردار برای گشایش کمربند شمالی شهر/ بن بست 10 ساله در مهم ترین پروژه شهری

اسفراین- سپهرآیین- تسویه بدهی و پرداخت حق تملک برخی از مسکن های مسیر بن بست کمربندی شمالی شهر معطل تخصیص و جذب اعتبار است.
جیب خالی از اعتبار شهردار برای گشایش کمربند شمالی شهر/  بن بست 10 ساله در مهم ترین پروژه شهری,اسفراین،سپهرآیین،بن بست،کمربند شمالی،
به گزارش سپهرآیین، پیش از این در یادداشتی، با عنوان «زنگار 10 ساله بر قفل بزرگترین پروژه شهری اسفراین» گفتیم، احداث کمربند شمالی شهر در اسفراین با هدف اتصال غرب به شرق و کاهش بار ترافیکی به خصوص در هسته مرکزی شهر به قریب 10 سال گذشته باز می گردد، سال هایی که شورای اسلامی شهر در سومین فصل خود روزگار می گذرانده است و امسال هم گام پایانی از چهارمین دوره شورای اسلامی شهر است، پروژه ای که بارها با تزریق اعتبارات ویژه به برکت سفر مقام معظم رهبری در سال های اخیر، چند قدمی رشد داشته است، اما گویا خبری از سهم مدیریت شهری با پشتوانه شورای اسلامی شهر در جلا بر زنگار 10 ساله این پروژه شهری نیست.
کمربند شمالی شهر اسفراین بدون شک با توجه به افزایش شمار وسایل نقلیه شخصی و نبود تناسب بار ترافیکی با معابر شهری به ویژه در هسته مرکزی شهر یک فرصت در ارتقای زیرساخت های ترافیک شهری است که نه تنها اکنون بهره برداری از آن به ثمر ننشسته است اما این فرصت به تهدید تبدیل شده است.
حال این پروژه، اعتبار می خواهد تا حداقل از سمت غرب بازگشایی شود و بالاخره به «بهشت» راه بگشاید تا حداقل بخشی از ترافیک منتهی به چهارراه 22 بهمن و میدان امام خمینی(ره) کاسته شود و یا حداقل مدیریت شود.
امید می رود با نگاهی فرادستگاهی، خردجمعی و مشارکت جویی شورای اسلامی شهر و شهرداری بیش از پیش پای کار بیایند تا حداقل در پایان دوره چهارساله خدمت گزاری منتخبان چهارمین دوره شورای اسلامی شهر شاهد بهره برداری این پروژه باشیم.
باید دید وعده هایی که تاکنون فقط «وعده» مانده است بالاخره مشکلات را برای شهروندان اسفراینی با تحققی زودهنگام شکلات خواهد کرد.
مسئولان و متولیان شهری یادشان نرود هم چنان کمربند شمالی شهر در بن است و شهروندان چشم انتظار گشایش قفل 10 ساله این پروژه شهری هستند.
مقدمه
در حالی که 10 سالی است کلنگ احداث کمربندی شمالی شهر به عنوان بزرگترین پروژه شهری اسفراین به زمین خورده است تا شاهد ارتباط نقاط غربی شرقی شهر اسفراین باشد تا به یاری اتمام و بهره برداری کامل این پروژه شاهد کاهش گره های ترافیکی شهری به ویژه در هسته مرکزی شهر باشیم، اما متاسفانه هنوز این پروژه در بن بست قرار دارد و علیرغم قول های پی در پی متولیان و مسئولان امر هنوز هم بدون تغییر و تحولی چشم گیر در بن بست موجود پیشرفت فیزیکی چندانی نداشته است.
انتظار می رود احداث و بهره برداری کمربند شمالی شهر به عنوان بزرگترین پروژه شهری اسفراین در صدر توجه متولیان و مسئولان قرار گیرد.
*قدم های پایانی شورای اسلامی شهر
«همتی» یکی از شهروندان اسفراینی با اشاره به اینکه، باید با همت مضاعف و کار جهادی بالاخره این گره چند ساله باز شود، می افزاید: تعلل در بهره برداری این پروژه خود مسبب بروز مشکلاتی برای شهروندان شده است و این در حالی است که روزی این پروژه باید باید به عنوان یک پروژه ترافیکی، تسهیلگر تردد خودروهای شهروندان باشد.
وی با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر در قدم های پایانی حضور در این مسند هستند، خاطر نشان می کند: باید اعضای شورای اسلامی شهر به طور جدی پیگیر بهره برداری فوری این پروژه باشند.
*گشایش گره های ترافیکی در انتظار گشایش کمربند شمالی شهر
«حجتی» یکی دیگر از شهروندان اسفراینی با اشاره به اینکه، اسفراین شاهد گره های ترافیکی بسیاری است که نیازمند گشایش می باشد، می گوید: می افزاید: بهره برداری از بزرگترین پروژه شهری اسفراین که کمربند شمالی شهر است می تواند کمک شایسته ای به کاهش مشکلات ترافیکی نماید.
وی اظهار می دارد: باید اعضای شورای اسلامی شهر برای ارتقای زیرساخت های ترافیکی دست به گشایش این گره قریب به ده ساله زنند و قول بی عمل ندهند.
*گره بزرگ در بن بست کمربند شمالی شهر
« بهزادی » دیگر شهروند اسفراینی با بیان اینکه دیگر زمان حرف و شعار پایان رسیده است، می گوید: بیش از 18 ماه است که مسئولان و متولیان قول بهره برداری از این پروژه را می دهند ولی تاکنون فرجی حاصل نشده است.
وی با اشاره به اینکه پیش از این بنا بوده است، بهره برداری از این پروژه گشایش گره های ترافیکی را به ارمغان آورد ولی اکنون خود گره بزرگی در شمال شهر اسفراین شده است، می افزاید: تمام شهر به اتفاق شهروندان در انتظار بهره برداری این پروژه هستند.
«الهی» یکی دیگر از شهروندان اسفراینی با بیان اینکه، مدت هاست در انتظار بهره برداری این کمربند هستیم تا بدون انحراف مسیر مستقیم را طی نمایم  ولی تاکنون محقق نشده است، می افزاید: باید بزودی با پیگیری مدیریت عالی دولت، مدیریت ارشد شهری و شورای اسلامی شهر این پروژه به بهره برداری برسد.
*جیب خالی از اعتبار
جیب خالی برای بازگشایی کمربند شمالی شهر
شهردار اسفراین با بیان اینکه، بازگشایی کمربند شمالی شهر از سمت غرب در نزدیکی تقاطع بهشت- اسفراینی منتظر اعتبار است، می گوید: تسویه بدهی و پرداخت حق تملک برخی از مسکن های مسیر بن بست کمربندی شمالی شهر معطل تخصیص و جذب اعتبار است.
«مسلم نوری» با اشاره به ابلاغ اعتبار 12 میلیارد ریالی برای تملک یک واحد مسکونی به ارزش 18 میلیارد ریالی، از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری، در سال گذشته، می افزاید: هم چنان مالک آن واحد مسکونی مابه‌التفاوت پرداختی با ارزش واقعی ملک را طلب دارد.
مدیر ارشد شهری خاطر نشان می کند: البته 2 واحد مسکونی دیگر هم نیازمند اعتبار برای تملک با هدف بازگشایی این بخش کمربنبند شمالی شهر است، خاطر نشان می کند: پیش،بینی می شود گشایش این بن بست از کمربندشمالی شهر اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال می طلبد.

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر