سرویس ورزش - هفته ای | کد خبر: 50632
تاریخ انتشار: 1395/09/30 - 15:43:09

اهالی والیبال ساحلی ؛ هم چنان بی خانمان/ قول واگذاری زمین که روی زمین ماند/ سکانس های تکراری وعده های سرخرمن

اسفراین- سپهرآیین- خوشبختانه والیبال شهرستان اسفراین سرشار از استعدادها، پتانسیل ها و توانمندی هایی است که اگر همراه پشتوانه زیرساختی شوند، می توانند روزهای خوبی را برای ورزش به ارمغان آورند.
اهالی والیبال ساحلی ؛ هم چنان بی خانمان/ قول واگذاری زمین که روی زمین ماند/ سکانس های تکراری وعده های سرخرمن  ,والیبال، والیبال ساحلی، اسفراین، سپهرآیین،

به گزارش سپهرآیین، خوشبختانه والیبال شهرستان اسفراین سرشار از استعدادها، پتانسیل ها و توانمندی هایی است که اگر همراه پشتوانه زیرساختی شوند، می توانند روزهای خوبی را برای ورزش به ارمغان آورند. حال اهالی والیبال شهرستان اسفراین سودای فعالیت حرفه ای در والیبال ساحلی را   بیش از یک سالی است در سر می پرورانند، عزمی جدی که همان روزهای نخست بعد از پیگیری های جدی و مستمر بر و بچه های والیبالی اعضای شورای اسلامی شهر را توجیه کرد تا با درخواست هیئت والیبال برای واگذاری زمین والیبال ساحلی موافقت کنند، اما بعد از واگذاری زمین ساحلی و آغاز عملیات حفاری یک روز هم نشد که به دلیل هم جواری این زمین، با پارک بانوان در بوستان بزرگ ملت عملیات متوقف شد و تا امروز از واگذاری زمین والیبال ساحلی خبری نیست و دل های پر بر و بچه های والیبال ساحلی به عبارتی از وعده های سر خرمن برخی به ورزشی ها، بهانه شد تا باز قلم صاحب رسالت سپهرآیین، به رشته تحریر در آید و برای تحقق وعده های مسئولان و متولیان امر قیام کند.

*واگذاری زمین؛ احیای امید برای ساحلی ها

یک علاقه مند فعالیت به والیبال ساحلی با اشاره به تمایز تجربه والیبال ساحلی با والیبال سالنی، می گوید: والیبال ساحلی با وجود استعدادها در شهرستان اسفراین می تواند  صاحب جایگاه ویژه ای شود.

«مهران زارعی» با تاکید بر اینکه، شهرداری و شورای اسلامی شهر نسبت به قولی که به مسئولان هیئت داده‌اند، مسئول اند و باید به این قول جامه عمل بپوشانند، می افزاید: شهرداری زیرساخت موردنیاز والیبال ساحلی را تامین کند و در اختیار علاقه مندان بگذارد.

وی با اشاره به اینکه، اسفراین، استعدادهای خوبی در این رشته دارد که باید زیرساخت های آن برای شناسایی و پرورش استعدادها و توانمندی ها فراهم گردد، خاطر نشان می کند: اگر اتفاق واگذاری زمین والیبال ساحلی به ثمر بنشیند امید دوباره در دل جوانان زنده می شود.

*تلخی دوری از شیرینی های والیبال ساحلی

دیگر علاقه مند فعالیت به والیبال ساحلی می گوید: والیبال ساحلی پایه و بنیان والیبال سالنی است و موجب تقویت والیبال می شود.

«وحید حسین پور» می افزاید: تجربه والیبال ساحلی شیرین تر از والیبال سالنی است لذا هیجان انگیزتر و جذاب تر قلمداد می شود.

وی با اشاره به اینکه، ظرفیت های موجود آماده است تا استعدادها با وجود بستر شناسایی و شکوفا شود، خاطر نشان می کند:  با تامین زیرساخت های مورد نیاز و واگذاری زمین شمار علاقه مندان به فعالیت حرفه ای والیبال ساحلی بیشتر خواهد شد.

*وعده های بی محل از سوی منتخبان شهر

دبیر والیبال ساحلی هیئت والیبال شهرستان اسفراین می گوید: با پیگیری های ویژه بالاخره سال گذشته توانستیم زمین والیبال ساحلی را در بوستان ملت جانمایی کنیم.

«مصطفی رضایی جوشقان» می افزاید: با موافقت شهرداری و شورای اسلامی شهر فرآیند احداث زمین ساحلی را در عرصه واگذار شده شهرداری در پارک ملت آغاز کردیم که متأسفانه کمتر از 12 ساعت، این فرآیند با این بهانه که زمین واگذاری در نزدیکی پارک بانوان قرار دارد، متوقف شد.

وی با اشاره به اینکه بارها وعده های سر خرمن دادند تا والیبال ساحلی، صاحبخانه شود، می گوید: هنوز وعده های لسانی مسئولان و متولیان شهری محقق نشده است.

دبیر والیبال ساحلی هیئت والیبال شهرستان اسفراین با اشاره به استعدادهای خوب در دل والیبال شهرستان، تصریح می کند: شکوفایی و بروز استعدادها نیازمند تدبیر و ارتقای زیرساخت هاست.

وی با بیان اینکه عرصه های فراوانی برای تمرین مبتدیان والیبال وجود دارد، بیان می کند: اما می طلبد برای فعالیت حرفه ای والیبال ساحلی عرصه مناسبی در اختیار هیئت والیبال شهرستان اسفراین قرار گیرد تا بستر شناسایی، رشد و شکوفایی استعدادهای موجود در والیبال شهرستان باشد.

دبیر والیبال ساحلی هیئت والیبال شهرستان اسفراین با اشاره به اینکه، بشدت از واگذاری زمین در کوهساران پارک قائم نیز استقبال می کنیم، تصریح می کند: نباید مسئولان و متولیان امر موجب دلسردی جامعه جوان ما شوند چرا که در مورد تعلل واگذاری زمین والیبال ساحلی در پارک ها و بوستان های شهری همه امید جوانان ما به عنوان سرمایه اجتماعی جامعه ناامید شده است.

*مهمی که محقق نشد

رییس هیئت والیبال شهرستان اسفراین می گوید: با وجود پیگیری های متعدد برای واگذاری زمین والیبال ساحلی در پارک ملت، این مهم محقق نشد.

«مهدی قویدل» با اشاره به رسالت شهرداری و پشتوانه شورای اسلامی شهر برای ارتقای زیرساخت های ورزشی با توسعه فضاهای باز ورزشی در عرصه های گوناگون شهری، می افزاید: امید داریم متولیان و مسئولان امر تحقق این مهم را برای گشایش مسیر برای اهتمام والیبالی های شهرستان در زمینه والیبال ساحلی در دستور کار قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه، انتظار می رود شورای اسلامی شهر به عنوان پشتوانه مدیریت شهری گامی جدی برای وصال این امید جوانان ورزش دوست به قله هدف بردارد، خاطر نشان می کند: والیبال ساحلی به حق جذابیت های مخصوص خود را دارد و جوانان با وجود استعدادها و ظرفیت ها به خوبی می توانند توان خود را در این رشته نیز به منصه ظهور برسانند.

*آماده واگذاری زمین هستیم

عضو شورای اسلامی شهر می گوید: واگذاری زمین والیبال ساحلی یک سال گذشته در شورای اسلامی شهر مصوب شده است.

«علیرضا حسین آبادی» می افزاید: البته زمینی که در ابتدا به میزبانی پارک ملت جانمایی شد، به دلایلی از جمله نزدیکی به عرصه پارک بانوان مورد موافقت قرار نگرفت لذا فرآیند واگذاری متوقف شد.

وی خاطر نشان می کند: شهرداری وظیفه دارد با تحقق مصوبه شورای اسلامی شهر در کوهساران پارک قائم این زمین را به جامعه علاقه مندان والیبال ساحلی هدیه دهد.

عضو شورای اسلامی شهر اظهار می دارد: شورای اسلامی شهر پیگیر واگذاری زمین به جامعه جوان ما خواهد شد.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر