سرویس دهگردشی | کد خبر: 50542
تاریخ انتشار: 1395/09/24 - 20:11:31

یک بقعه متبرکه هم چنان محروم از عملیات عمرانی

اسفراین- سپهرآیین- از 28 بقعه متبرکه اسفراین، هم چنان بقعه ضامن مسکین درپرچین محروم از عملیات عمرانی است.
یک بقعه متبرکه هم چنان محروم از عملیات عمرانی,اسفراین، اوقاف و امورخیریه، بقاع متبرکه، آستان مقدس، ضامن مسکین درپرچین

به گزارش سپهرآیین، یک بقعه متبرکه شهرستان اسفراین هم چنان از هرگونه عملیات عمرانی و بهسازی محروم هستند.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اسفراین با اعلام این مطلب به خبرنگار ما گفت: آستان مقدس سید ضامن مسکین درپرچین تنها بقعه ای است که هم چنان محروم از اهتمام عمرانی است.

حجت الاسلام «عباسعلی خادمی» با بیان اینکه پیش از این، آستان امامزادگان سید مصیب بام، باباگلی فتح آباد، سید مظفر چهاربرج و سید ضامن مسکین درپرچین جزو بقاع متبرکه محروم از فعالیت عمرانی بود،  افزود: اعتبار 180 میلیون ریالی به سید مصیب بام و 100 میلیون ریالی به سید مظاهر چهاربرج اعطا شده است تا عمران، بهسازی و مرمت این بقاع متبرکه در دستورکار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه امید داریم تا پایان سال فعالیت عمرانی را در  آستان مقدس سید ضامن مسکین درپرچین، آغاز کنیم، خاطر نشان کرد: امید می رود بهسازی و پروژه های عمرانی بقاع متبرکه با همت نذورات مردمی به عنوان شکوه قطب های فرهنگی جدی مورد توجه قرار گیرد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اسفراین گفت: در هفته وقف شهرستان اسفراین مردم روستای رویین بعد از 15 سال چشم انتظاری، شاهد بهره برداری بقعه متبرکه امامزاده سید اسحاق(ع) بودند که برای احداث آن اعتباری بالغ بر 4 میلیارد ریال از محل نذورات مردمی، برکات سفر مقام معظم رهبری و اعتبارات اوقاف هزینه شده است.

حجت الاسلام «عباسعلی خادمی» با بیان اینکه، ضریح مطلای این بقعه متبرکه از سوی یک خیر با اعتبار یک میلیارد و 100 میلیون ریالی نصب، جانمایی و رونمایی  شد، افزود: طرح مرمت و بهسازی آستان مقدس سید حسین(ع) باباقدرت، مسجد و حسینیه امام هادی(ع) آستان مقدس سید حسین(ع) باباقدرت، مرمت و بهسازی امامزاده محمد باغشجرد و مرمت و بهسازی و ضریح امامزاده سید قاسم(ع) دهک دیگر پروژه هایی است که در این هفته به بهره برداری رسید.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اسفراین اظهار داشت: از 28 بقعه متبرکه اسفراین، هم چنان بقعه ضامن مسکین درپرچین محروم از عملیات عمرانی است.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر