سرویس گوناگون | کد خبر: 50357
تاریخ انتشار: 1395/09/24 - 00:15:49

در شورای آموزش و پرورش اسفراین عنوان شد:

نهضت مدرسه سازی با مشارکت خیران مدرسه ساز

اسفراین- سپهرآیین- در سال تحصیلی جاری، 60 آموزشگاه به زیرساخت های فناوری و تکنولوژی آموزشی و تحهیزات آموزشی تجهیز شدند.
نهضت مدرسه سازی با مشارکت خیران مدرسه ساز,اسفراین، سرپرست فرمانداری، رهبری، مقام معظم رهبری

به گزارش سپهرآیین، خیران مدرسه ساز در اسفراین هم چنان با پیشتازی و پیشگامی در نهضت مدرسه سازی این شهرستان مشارکت می کنند.

مدیر آموزش و پرورش اسفراین با اشاره به تجهیزات 60 آموزشگاه به زیرساخت های فناوری و تکنولوژی آموزشی و تحهیزات آموزشی برای سال تحصیلی جاری در شورای منطقه ای آموزش و پرورش این شهرستان، گفت: بزودی شاهد آغاز عملیات اجرایی احداث 2 مدرسه جدید به برکت سفر مقام معظم رهبری در اسفراین خواهیم بود.

«محمد اکرامی فر» با اشاره به اینکه خیران مدرسه ساز سرمایه های اجتماعی جامعه و تعلیم و تربیت هستند، افزود: در سال تحصیلی جاری، مدارس روستایی خیرساز 2 کلاسه در روستاهای قاسم خان و جعفر آباد به بهره برداری رسیده است و بزودی شاهد مشارکت یک خیر مدرسه ساز در ساخت مدرسه روستای فرطان خواهیم بود.

وی افزود : این خیر مدرسه ساز بنا دارد به نیت 14معصوم 14 مدرسه 2 کلاسه در مناطق روستایی و محروم شهرستان اسفراین احداث نماید که تاکنون 4 مدرسه ساخته شده است.

وی با اشاره به اینکه هم چنان، سایت های مسکن مهر اسفراین شاهد تعلل در بهره برداری 3 مدرسه نیمه تمام هستند، خاطر نشان کرد: با تعهد یک خیر مدرسه ساز، یکی از این مدارس را خیری مدرسه  ساز تکمیل خواهد کرد تا بتوانیم در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از این مدرسه خیرساز در سایت مسکن مهر شهری اسفراین باشیمو

«محمد اکرامی فر»  تصریح کرد: هم چنین در سال تحصیلی جاری، 2 مدرسه دیگر نیز در شهرک عباس آباد و روستای کلاته حاج علی خان شهرستان اسفراین با توجه به وجود دانش آموز در مناطق عشایری با نام های شهدای فاجعه منا و شهید مدافع حرم شهید «محمد ابراهیم توفیقان» احیا شد.

سرپرست فرمانداری و رییس شورای منطقه ای آموزش و پرورش شهرستان اسفراین  در این نشست گفت: تعالی آموزش و پرورش مشارکت همه جانبه و خردجمعی همه دستگاه های مرتبط حوزه تعلیم و تربیت می طلبد.

«علی اصغر یحیی آبادی» با اشاره به اینکه باید حل مشکلات زیربنایی و زیرساختی با هدف ارتقای رفاه آموزشی در دستورکار شورای منطقه ای باشد، خاطر نشان کرد: مشکلات اجتماعی با تحول در آموزش و پرورش حل و  فصل می‌شود.

 حجت الاسلام «حسین مهری پور» دبیر ستاد اقامه نمازکارشناس قرآن و عترت آموزش و پرورش و عضو شورای منطقه ای آموزش و پرورش اسفراین هم با اشاره به اینکه مدارس باید جلوه فعالیت قرآنی باشد، گفت: حفظ پیوند فرهنگی در مدارس به عنوان نقطه عطف آموزش و پرورش یک ضرورت است.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر