سرویس دهگردشی | کد خبر: 50353
تاریخ انتشار: 1395/09/23 - 23:52:42

در نشست شورای توسعه ورزش روستایی عنوان شد:

دهیاران در خط مقدم ترویج ورزش روستایی هستند

اسفراین- سپهرآیین- «علی اصغر یحیی آبادی» گفت: متاسفانه بسیاری از روستاهای شهرستان از زیرساخت های مناسب ورزش محروم هستند.
دهیاران در خط مقدم ترویج ورزش روستایی هستند,ورزش، دو و میدانی، پرویزی، سید احمد، المپیاد

به گزارش سپهرآیین، «علی اصغر یحیی آبادی» رییس ستاد اجرایی دومین المپیاد ورزشی روستاییان و عشایر شهرستان اسفراین با اشاره به اینکه این المپیاد ورزشی، جلوه ای از حضور شایسته اهالی خانواده ورزش بوده است، در شورای هماهنگی توسعه ورزش روستایی و عشایری گفت:  دهیاران نقطه عطف و کانون توسعه ورزش در روستاها هستند که باید در خط مقدم اشاعه، گسترش و ترویج ورزش بمانند.

سرپرست فرمانداری اسفراین با اشاره به مشارکت بیش از 70 روستا، در نخستین المپیاد ورزشی روستاییان و عشایر ، گفت: متاسفانه امکانات ورزشی در شهر و یا روستاهای خاص متمرکز شده است و بسیاری از روستاها از زیرساخت های مناسب ورزش محروم هستند.

«علی اصغر یحیی آبادی» با اشاره به اینکه توسعه ورزش روستایی نیازمند کار زیربنایی است، افزود: دهیاری ها باید در خط مقدم مشارکت در اعتلای جایگاه ورزش در روستاها باشند.

رییس اداره ورزش و جوانان اسفراین هم با اشاره به ظرفیت های موجود در ورزش روستایی و عشایری، گفت: اولین المپیاد ورزشی روستاییان و عشایر فرصت خوبی برای شناسایی و شکوفایی استعدادهای درخشان در ورزش روستایی و عشایری شد.

«سید احمد پرویزی» با اشاره به اینکه این المپیاد ورزشی بزودی آغاز خواهد شد، گفت: دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی، دهیاری ها، شورای اسلامی روستایی و بخشداران در برگزاری این المپیاد ورزشی نقش ویژه ای دارند.

وی با بیان اینکه، دومین المپیاد ورزشی روستاییان و عشایر شهرستان اسفراین  ماه جاری آغاز می شود، گفت: در دومین دوره از المپیاد ورزشی روستاییان و عشایر که در 7 دهستان شهرستان برگزار خواهد شد، تمرکز رقابت ها بر تقویت برنامه های بومی، سنتی و محلی است.

«سید احمد پرویزی» با اشاره به اینکه سال گذشته این رقابت ها در 60 روستا برگزار شد، افزود: سال گذشته بیش از یک هزار و 200 تن در رشته های فوتبال و والیبال و 800 ورزشکار در دیگر رشته ها در المپیاد ورزشی روستاییان و عشایر مشارکت کردند.

وی با اشاره به اینکه معرفی یک بازی بومی و محلی برنامه ویژه آقایان ورزش دوست و غذای سنتی برای بانوان ورزش دوست خواهد بود، اظهار داشت: بانوان در این المپیاد ورزشی در رشته های والیبال، هفت سنگ، داژبال، دارت، شطرنج و  طناب زنی رقابت خواهند  کرد.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان اسفراین با اشاره به لزوم حفظ پیوند روستاییان و عشایر با ورزش، خاطر نشان کرد: آقایان در رشته های فوتسال، والیبال، دو میدانی، پینگ پنگ، شطرنج، کبدی، طناب کشی حضور در این المپیاد ورزشی را تجربه می کنند.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر