سرویس گزارش و گفتگو | کد خبر: 50352
تاریخ انتشار: 1395/09/23 - 23:24:17

با حضور 2 شاعر ملی برگزار شد:

رویداد هنری «شعرانه پاییز» در اسفراین

اسفراین- سپهرآیین- استاد عبدالجبار کاکایی و دکتر محمود اکرامی فر، میهمانان رویداد ادبی، «شعرانه پاییز» شدند.
رویداد هنری «شعرانه پاییز» در اسفراین,اسفراین، سپهرآیین، شعرانه پاییز، عبدالجبار کاکایی، محموداکرامی، آستوئن

به گزارش سپهرآیین، با حضور شاعرانی از خراسان شمالی، رویداد هنری «شعرانه پاییز» با حضور استاد عبدالجبار کاکایی و دکتر محمود اکرامی فر در مجتمع فرهنگی و هنری نسیم اسفراین برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در حاشیه این آیین هنری با اشاره به اینکه «شعرانه پاییز» با حضور چهره سرشناس عرصه شعر و ادب، استاد عبدالجبار کاکایی و دکتر محمود اکرامی فر با مصوبه شورای شعر استان، برگزار شد، به خبرنگار ما گفت: حضور شاعران استان همزمان با حضور این اساتید فرهیخته، ضمن اینکه آگاهی از آخرین رخدادهای حوزه ادب را به ارمغان می آورد، بهانه ای هم برای گفتگو و تبادل نظر و آشنایی بیش از پیش و اشتراک گذاری آثار هم خواهد شد.

«حسین فرخنده» با بیان اینکه حضور این دو چهره ملی، جایگاه و پایگاه شعر استان را دچار تحول خواهد کرد، افزود: فرهنگ و ارشاد استان در تلاش است تا به دغدغه ها، نگاه ها و مطالبات جامعه فرهنگی و هنری استان در اجرای برنامه های این چنینی پاسخ جدی دهد، لذا نیازسنجی از جامعه فرهنگی و هنری یک ضرورت برای تعیین اولویت های فرهنگ و هنر استان خواهد بود.

*کارگاه «شعر» با حضور کاکایی و اکرامی

هم چنین پیش از «شعرانه پاییز» شماری از شاعران خراسان شمالی در کارگاه شعر در تالار استاد شاهد مجتمع فرهنگی و هنری نسیم آثار خود را در معرض سنجش، محک و ارزیابی این شاعران فرهیخته ملی قرار دادند.

در آیین «شعرانه پاییز» شاعرانی از شهرستان های خراسان شمالی تازه ترین سروده های خویش را تقدیم علاقه مندان حوزه فرهنگ، ادب و هنر کردند.

هم چنین، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسفراین گفت: آیین استانی با عنوان «شعرانه پاییز» با دو موضوع آزاد و آیینی ی در مجتمع فرهنگی، هنری نسیم اسفراین برپا شد .

*حضور امام جمعه، سرپرست فرمانداری و مدیرکل

«رضا ارغیانی» با اشاره به میزبانی «شعرانه پاییز» از استاد عبدالجبار کاکایی و دکتر محمود اکرامی از شاعران برجسته ی کشوری، امام جمعه، سرپرست فرمانداری اسفراین، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی و نیز جمع کثیری از شاعران استانی، افزود: در آیین «شعرانه پاییز»، 13 تن از شاعران برتر استانی سروده های خود را قرائت کردند.

*شعرخوانی امام جمعه

حجت الاسلام « قدیر محمدیان» امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسفراین هم، قرائت شعر خود در این آیین ادبی، اظهار داشت: صلابت در ادب و رویکرد دین محور شاعران به ویژه شعرای آیینی، احساس امنیت را برای مردم به ارمغان خواهد  آورد.

« حسین فرخنده» مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور موثر رییس و نایب رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسفراین در این شب شعر، از استاد عبدالجبار کاکایی و دکتر محمود اکرامی و شاعران حاضر در این مراسم استانی به شکلی ویژه قدردانی کرد.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر