سرویس مجلس و مردم | کد خبر: 50349
تاریخ انتشار: 1395/09/23 - 23:02:21

در گفتگو با «قوامی» عنوان شد:

تداوم واردات لوله های بدون درز برای صنعت نفت/ دمپینگ چینی ها، اقتصاد صنعت داخلی را نابود می کند/ لوله گستر با 10 درصد ظرفیت کار می کند/ اشتغال داخلی و تولید در حصار واردات غیر اصولی آسیب می بیند

اسفراین- سپهرآیین- سال گذشته لوله گستر با تولید 12 هزار تنی محصولات خود، فقط با 10 درصد ظرفیت خویش در خدمت ارتقای تولید ملی بود.
تداوم واردات لوله های بدون درز برای صنعت نفت/ دمپینگ چینی ها، اقتصاد صنعت داخلی را نابود می کند/ لوله گستر با 10 درصد ظرفیت کار می کند/ اشتغال داخلی و تولید در حصار واردات غیر اصولی آسیب می بیند,دکتر هادی قوامی، نماینده اسفراین، مجلس شورای اسلامی

به گزارش سپهرآیین، تداوم واردات لوله های بدون درز برای شرکت های زیرمجموعه نفت و گاز مصیبت برای صنعت داخلی به ویژه لوله گستر اسفراین است.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با اعلام این مطلب در گفتگو با خبرنگار ما کفت:  در کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با هدف دریافت پاسخ از وزیر نفت سوالی مطرح شده است که بعد از طرح این مسئله در کمیسیون، نشست هایی با هدف تصمیم سازی برای این معضل و مشکل برگزار شد.

دکتر «هادی قوامی» با بیان اینکه اکنون شرکت های چینی با دمپینگ برنده مناقصات شرکت های نفت و گاز ایران می شوند،افزود: شرکت های چینی با استفاده از دمپینگ، با قیمت های غیر منطقی بنا دارند، اقتصاد داخلی را تضعیف و نابود نمایند و بعد از آن کالا و محصول صنایع خود را با قیمت اصلی و واقعی به کشور مقصد بفروشند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه به دنبال این هستیم تا دولت را مجبور به تامین نیازهای داخلی از صنایع ملی به ویژه در بخش نفت و گاز از لوله گستر نماییم، خاطر نشان کرد: سال گذشته لوله گستر با تولید 12 هزار تنی محصولات خود فقط با 10 درصد ظرفیت خویش در خدمت تولید ملی اقدام به تولید نمود که تدبیر در این مسئله، یک ضرورت است.

به گزارش خبرنگار ما، «صحیح نیست در شرایطی که امکان تولید داخلی وجود دارد لوله از چین وارد می‌شود. مگر سال جاری به نام اقتصاد مقاومتی نام‌گذاری نشده چرا بر خلاف اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی عمل می‌شود. لوله گستر اسفراین لوله‌های ۷ اینچ ۱۶ اینچی را تولید کرده و توانایی تأمین ۶۰ هزار تن لوله در کشور را دارد. چه کسی باید در مقابل رانت‌خواران و دلالان بایستد؟ واردات به کشور خیانت به تولید داخلی است.» این‌ها بخشی از تذکر شفاهی دکتر «هادی قوامی» نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی از تریبون خانه ملت است.

پیش از این، در خطبه های نماز جمعه هفته های اخیر نماز جمعه در مرکز استان، آیت الله «ابوالقاسم  یعقوبی» اظهار کرد: مردم پول‌ ندارند نان بخرند، تعطیلی کارخانه‌ها، بیکاری، رکود اقتصادی، تورم، بلاتکلیفی مردم در مسکن‌های مهر، واردات کالاهایی از خارج که در داخل تولید دارند و خیلی از مسائل دیگر، این‌ها مایه شرمساری است.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه مرکز استان، افزود: بنا به گفته نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی، شرکت لوله گستر این شهر، لوله های بدون درز تولید می کند که وزارت نفت می تواند آن را خریداری کند اما این محصول را از چین خریداری می کند که این امر مایه شرمساری است.

 

 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر