سرویس دهگردشی | کد خبر: 49156
تاریخ انتشار: 1395/09/17 - 07:58:29

همزمان با هفته وقف در اسفراین/

بهره برداری از پروژه های توسعه بقاع متبرکه/ انتظار مردم رویین بعد از 15 سال به سر رسید

اسفراین- سپهرآیین- در مهم ترین پروژه قابل بهره برداری در هفته وقف شهرستان اسفراین مردم روستای رویین بعد از 15 سال چشم انتظاری، شاهد بهره برداری بقعه متبرکه امامزاده سید اسحاق(ع) بودند.
بهره برداری از پروژه های توسعه بقاع متبرکه/ انتظار مردم رویین بعد از 15 سال به سر رسید,هفته وقف،پروژه عمرانی،سپهرآیین،اسفراین،رویین
به گزارش سپهرآیین، طی آیینی با حضور امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان، مدیرکل اوقاف و امور خیریه، معاونان مدیرکل و فعالان حوزه وقف و شماری دیگر از مسئولان و متولیان شهرستانی و استانی، همزمان با هفته وقف، شبستان بقعه متبرکه امامزاده سید اسحاق(ع) روستای رویین به بهره برداری رسید.
هم چنین، همزمان با بهره برداری از این پروژه در هفته وقف،   4 پروژه عمرانی دیگر در بخش توسعه، بهسازی و مرمت بقاع متبرکه و آستان مقدس امامزادگان در شهرستان اسفراین به بهره برداری رسید.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اسفراین با اعلام این مطلب در حاشیه این آیین، در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در مهم ترین پروژه قابل بهره برداری در هفته وقف شهرستان اسفراین مردم روستای رویین بعد از 15 سال چشم انتظاری، شاهد بهره برداری بقعه متبرکه امامزاده سید اسحاق(ع) بودند که برای احداث آن اعتباری بالغ بر 4 میلیارد ریال از محل نذورات مردمی، برکات سفر مقام معظم رهبری و اعتبارات اوقاف هزینه شده است.
حجت الاسلام «عباسعلی خادمی» با بیان اینکه، ضریح مطلای این بقعه متبرکه از سوی یک خیر با اعتبار یک میلیارد و 100 میلیون ریالی نصب، جانمایی و رونمایی  شد، افزود: طرح مرمت و بهسازی آستان مقدس سید حسین(ع) باباقدرت، مسجد و حسینیه امام هادی(ع) آستان مقدس سید حسین(ع) باباقدرت، مرمت و بهسازی امامزاده محمد باغشجرد و مرمت و بهسازی و ضریح امامزاده سید قاسم(ع) دهک دیگر پروژه هایی است که در این هفته به بهره برداری رسید.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اسفراین با بیان اینکه از 28 بقعه متبرکه اسفراین، هم چنان بقعه ضامن مسکین درپرچین محروم از عملیات عمرانی است.
*غفلت از پیوست فرهنگی در امر گردشگری
حجت الاسلام «قدیر محمدیان» امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسفراین هم با غفلت از پیوست فرهنگی ضمن توجه به ارتقای زیرساخت های گردشگری، گفت: هرچند ابعاد گوناگون گردشگری مورد توجه قرار گرفت اما از حیث پیوست فرهنگی روستای با اغنای فرهنگی رویین بدور مانده است.
 

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر