سرویس مذهبی | کد خبر: 48972
تاریخ انتشار: 1395/09/09 - 06:54:55

همزمان با ایام سوگواری آخر صفر/

70 هیئت مذهبی؛ میهمان مشهدالرضا(ع)

اسفراین- سپهرآیین- بیش از 70 هیئت فرهنگی و مذهبی شهرستان اسفراین همزمان با دهه آخر صفر از شهرستان اسفراین راهی مشهد الرضا شدند.
70 هیئت مذهبی؛ میهمان مشهدالرضا(ع),مشهد مقدس،هیات های مذهبی،70هیات،سپهرآیین،اسفراین
به گزارش سپهرآیین، رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسفراین با اعلام این مطلب که، بیش از 70 هیئت فرهنگی و مذهبی شهرستان اسفراین همزمان با دهه آخر صفر از شهرستان اسفراین راهی مشهد الرضا شدند، به خبرنگار ما گفت: با هدف ارتقای سطح برنامه های تبلیغی، فرهنگی و تربیتی و ارزشی، شماری از روحانیون، مبلغان و طلاب همراه هیئت های مذهبی شدند. 
حجت الاسلام «مجید بداریه» با اشاره به اینکه برنامه های سوگواری، هیئات مذهبی در مشهد مقدس در حسینیه ها و تکایای عزاداری آغاز شده است، خاطر نشان کرد: هیئات عزاداری و سوگواری بعد از حضور در شام غریبان رضوی راهی شهرستان خواهند شد.
2 هزار زائر پیاده اسفراینی میهمان ارض اقدس رضوی/ 10 کاروان پیاده راهی مشهد شدند
وی با اشاره به اینکه 10 کاروان شهری و روستایی به صورت پیاده راهی مشهد مقدس شدند، اضافه کرد: بیش از 2 هزار زائر در قالب کاروان های پیاده زیارت «میثاق با ولایت» برای حضور در آستان مقدس رضوی، از اسفراین راهی مشهد مقدس شدند.
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسفراین تصریح کرد: 500 زائر اسفراینی در یک کاروان با پای پیاده با هدف حضور در عزاداری و سوگواری ایام پایانی صفر راهی مشهد مقدس شدند.
حجت الاسلام «مجید بداریه» با اشاره به اینکه کاروان های پیاده روی زائران مشهد مقدس، جلوه ای از اردات به اهل بیت(ع) است، افزود: 9 کاروان روستایی پیاده روی برای زیارت مشهد مقدس نیز با حضور مبلغان و روحانیون از مسیر بام به سرولایت با حضور بیش از یک هزار و 500 زائر رضوی راهی مشهد مقدس شدند.
ساماندهی مبلغان، روحانیون و طلاب
حجت الاسلام «بداریه» اظهار داشت: با هدف غنی سازی برنامه های تبلیغی هیئات مذهبی در مشهد از ظرفیت های روحانیون و طلاب حوزه های علمیه مشهد در دهه پایانی صفر هم بهره گرفته ایم.
وی با بیان اینکه، هم چنین برای اقامه عزاداری و سوگواری در مناطق روستایی هم شماری از روحانیون و طلاب ساماندهی شدند. خاطر نشان کرد: با هدف اعتلای محتوایی برنامه های فرهنگی، تبلیغی و مذهبی در دهه پایانی صفر شماری از روحانیون و مبلغان ساماندهی شدند.
وی تصریح کرد: 25 روحانی و طلبه برای آیین سوگواری هیئات مذهبی در مشهد مقدس،  همراه کاروان های عزاداری راهی ارض اقدس رضوی شدند.

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر