سرویس اجتماعی | کد خبر: 48736
تاریخ انتشار: 1395/08/26 - 17:49:25

فرمانده سپاه خراسان شمالی

دشمن شناسی لازمه جهاد کبیر است/برگزاری ۱۲۵۰ برنامه در هفته بسیج

سپهرآیین/فرمانده سپاه خراسان شمالی با اشاره به طرح موضوع جهاد کبیر از سوی مقام معظم رهبری، گفت: دشمن شناسی از الزامات ورود به مسئله جهاد کبیر است.
دشمن شناسی لازمه جهاد کبیر است/برگزاری ۱۲۵۰ برنامه در هفته بسیج,اسفراین،سپهرآیین،سردار مرتضوی،فرماند ه سپاه،هفته بسیج

به گزارش  سپهرآیین و به نقل از خبرنگار عصر اترک، سردار سید حسن مرتضوی، فرمانده سپاه خراسان شمالی در نشست خبری با رسانه ها با اشاره به آغاز هفته بسیج از 30 آبان ماه و گرامی داشت آن، اظهار کرد:بسیج تا به امروز در هر عرصه ای که نیاز بوده به عنوان یک عنصر سازنده به ایفای نقش پرداخته است.

سردار مرتضوی در ادامه از بسیج به عنوان بن بست شکن تمامی مشکلات و موانع بر سر راه انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: بسیج طی 37 سال گذشته به خوبی برای استحکام لایه های داخلی انقلاب اسلامی به ایفای نقش پرداخته است.

وی همچنین افزود: بسیج طی این 37 سال مروج گفتمان انقلاب اسلامی و تبیین فرمایشات و مطالبات مقام معظم رهبری رهبر بوده است.

وی در ادامه با اشاره به طرح موضوع جهاد کبیر از سوی مقام معظم رهبری، عنوان کرد: امروز بسیجی به دنبال این است که شرایط، مراتب، الزامات و نیازمندی های این جهاد کبیر را برای مردم و توسعه تفکر انقلاب اسلامی فراهم کند.

فرمانده سپاه خراسان شمالی، دشمن شناسی و درک آن را از الزمات بسیار مهم جهاد کبیر، معرفی و خاطر نشان کرد: شاهد هستیم که در اردوگاه دشمنان ائتلاف بزرگی شکل گرفته است که آنان قصد دارند تا وحشت را به رخ این انقلاب بکشانند.

وی تصریح کرد: در این شرایط با درک دشمن شناسی و بهره گیری از امکانات مادی و معنوی این نظام می توان به رویارویی با دشمنان پرداخت.

با یادآوری این مطلب که تفکر بسیجی در تمامی جغرافیای اسلامی در حال رشد است، گفت: هم اکنون شاهد هستیم که کشورهای عراق، سوریه، یمن، لبنان و فلسطین با بهره گیری از تفکر بسیج توانسته اند کشور خود را حفظ کنند و به پیش روی هایشان ادامه دهند.

سردار مرتضوی همچنین تاکید کرد: با توجه به اینکه در خارج از مرزهای ایران با دشمنانی سرسخت، لجوج و غیر منطقی روبرو هستیم، بنابراین در شعار بسیج امسال واژه انقلابی گری جای داده شده است.

وی در بخشی دیگری از سخن خود با اشاره به اینکه 30 آبان ماه آغاز هفته بسیج است، اعلام کرد: طی هفته بسیج در سطح استان برگزاری هزار و 250 برنامه تدوین شده را در دستور کار داریم.

وی گفت: در سطح استان در 30 آبان ماه 111 برنامه با شعار و محوریت بسیج، ولایت مداری و انتظار، در یکم آذر ماه 184 برنامه با شعار و محوریت بسیج، انقلابی گری و ظلم ستیزی و در دوم آذر ماه 194 برنامه با شعار و محوریت بسیج، انقلابی گری و پیشرفت برگزار خواهند شد.

فرمانده سپاه خراسان شمالی افزود: در سوم آذر ماه 188 برنامه با شعار و محوریت بسیج، انقلابی گری و کارآفرینی، در چهارم آذر ماه 222 برنامه با شعار و محوریت بسیج، انقلابی گری و ایثار، در پنجم آذر ماه 85 برنامه با شعار و محوریت بسیج، انقلابی گری و اقتدار جهانی و در ششم آذر ماه 80 برنامه با شعار و محوریت بسیج، انقلابی گری و مبارزه با فساد برگزار خواهند شد.

وی خاطر نشان کرد: در چهارم آذر ماه بسیجیان استان با زیارت مزار شهدای استان به دیدار خانواده شهدا خواهند رفت.

وی همچنین افزود: در این روز جمعی از خواهران برداران بسیجی استان به دیدار مقام معظم رهبری مشرف می شوند.

سردار مرتضوی گفت: در پنج آذر ماه نیز بسیجیان استان در نماز عبادی سیاسی روز جمعه حضور خواهند یافت.

وی افزود: در روز پنجم آذر ماه تجمع 50 هزار نفری بسیجیان استان در سطح تمامی شهرستان ها در قالب تجمع مدافعان حرم برگزار خواهد شد.

فرمانده سپاه خراسان شمالی همچنین خاطر نشان کرد: طی هفته بسیج در محل دهکده مقاومت بسیج استان نمایشگاه عکس هفته بسیج نیز برگزار می شود.

انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر