سرویس گزارش و گفتگو | کد خبر: 48016
تاریخ انتشار: 1395/08/02 - 23:14:54

گزارش/

تمرین دموکراسی در انتخابات شورای دانش آموزی

اسفراین- سپهرآیین- 267 مدرسه در شهرستان اسفراین جلوه مشارکت دانش آموزان در فرآیند تصمیم سازی می شود.
تمرین دموکراسی در انتخابات شورای دانش آموزی,اسفراین، آموزش و پرورش، مدرسه، شورای دانش آموزی، مشارکت جویی

به گزارش سپهرآیین، انتخابات شوراهای دانش آموزی در 200 آموزشگاه شهرستان اسفراین و 67 آموزشگاه منطقه بام و صفی آباد برگزار خواهد شد.

*200 مدرسه؛ جلوه حضور همگانی در یک انتخابات مدرسه ای

کارشناس مشارکت های اجتماعی آموزش و پرورش شهرستان اسفراین در گفتگو با خبرنگار ما می گوید: دانش آموزان اسفراینی در 200 واحد آموزشی با حضور در انتخابات، اعضای شورای دانش آموزی خود را انتخاب می کنند.

«علیرضا رویین فرد» با بیان اینکه تمرین مشارکت جویی، خرد جمعی و مسئولیت پذیری جزو اولویت های اساسی در فرآیند انتخابات شوراهای دانش آموزی است، می افزاید:فرآیند تبلیغات انتخاباتی شورای دانش آموزی در مدارس از 26 مهر ماه آغاز شده است که به صورت برنامه های دیداری و تبلیغات نوشتاری رویکرد های آینده و کارکرد های گذشته  از سوی نامزدهای حضور در کسوت شورای دانش آموزی به اشتراک گذاشته می شود.

کارشناس مشارکت های اجتماعی آموزش و پرورش  شهرستان اسفراین اظهار می دارد: انتخابات شورای دانش آموزی روز دوشنبه، سوم آبان ماه ساعت 9 صبح و 14 عصر با حضور حداکثری دانش آموزان برگزار خواهد شد.

وی خاطر نشان می کند: سال گذشته نیز شورای دانش آموزی دبیرستان نمونه دولتی بعثت شهرستان اسفراین به عنوان برگزیده کشوری معرفی شد.

*تمرین دموکراسی در 67مدرسه بام و صفی آباد

رییس اداره آموزش و پرورش منطقه بام و صفی آباد  نیز می گوید: انتخابات شورای دانش آموزی در 67 آموزشگاه منطقه بام و صفی آباد برگزار خواهد شد.

«رمضان قره قاشلو» با بیان اینکه، فرآیند انتخابات شورای دانش آموزی در مدارس بام و صفی آباد از 25 مهرماه آغاز شده است، می افزاید: همزمان با سراسر کشور، مدارس بام و صفی آباد نیز انتخابات شورای دانش آموزی را در سوم آبان ماه برگزار می کنند.

وی خاطر نشان می کند: 2 هزار و 690 دانش آموز بام و صفی آباد در انتخابات شورای دانش آموزی مشارکت می کنند.

رییس اداره آموزش و پرورش منطقه بام و صفی آباد تصریح می کند: مشارکت جویی و مسئولیت پذیری مبتنی بر خردجمعی ارمغان شوراهای دانش آموزی در مدارس خواهد بود که به عنوان بازوان مشورتی مدیریت مدرسه خدمت گزاری می نمایند.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر