سرویس فرهنگی | کد خبر: 46932
تاریخ انتشار: 1395/07/26 - 13:39:20

وزیر آموزش و پرورش :

درس شهید فهمیده از کتب درسی حذف نشده است/یک سوم پرسنل آموزش و پرورش از جامعه ایثارگری هستند

سپهرآیین/وزیر آموزش و پرورش در خراسان شمالی توضیحاتی را در خصوص شبهه ایجاد شده در باره حذف درس شهید محمد حسین فهمیده از کتب آموزش داد و گفت: درس شهید فهمیده از کتب درسی حذف نشده و تنها از پایه ای به پایه دیگر منتقل شده است.
درس شهید فهمیده از کتب درسی حذف نشده است/یک سوم پرسنل آموزش و پرورش از جامعه ایثارگری هستند,وزیر آموزش و پرورش،سپهرآیین،کنگره سه هزار شهید استان،درس شهید فهمیده

به گزارش عصر اترک، علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در اجلاسیه شهدای فرهنگی و دانش آموزان شهید استان  در قالب کنگره 3 هزار شهید خراسان شمالی در بجنورد گفت: جابجایی درس شهید فهمیده بین دروس و یا پایه ها صورت گرفته ، اما اصل تغییری نداشته و حتی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تقویت شده است.
وی با بیان اینکه سو تفاهم در بعضی از رسانه ها در رابطه با شهید محمد حسین فهمیده صورت گرفته بود، تاکید کرد: باید این نکته را عرض کنم که برنامه درسی آموزش و پرورش به عنوان یک سیستم در 12 کلاس درس و دروس مختلف تعریف می شود بعضی وقت ها مولفین کتاب ترجیح می دهند این مطلب از پایه ای به پایه دیگر یا از درسی به درس دیگر منتقل شود.
فانی ادامه داد: بر اساس نظام سند تحول نظام آموزشی، وظیفه و تکلیف آموزش و پروش کشور تربیت نسل است.
 وی با بیان اینکه ویژگی هایی که در این سند آمده مفصل است، افزود: تربیت انسان موحد، مومن ، متعهد به مسئولیت ها و وظایف در برابر خدا و خود، حقیقت جو و عاقل از جمله بندهای اشاره شده در این سند است.
وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش در سراسر دنیا کارکردهایی مشترک دارد که یکی از کارکرد های آموزش و پروش انتقال فرهنگ از نسلی به نسل بعد است.
فانی فرهنگ را مجموعه ای از ارزش ها، هنجارها، عادات و رفتارهای پسندیده ذکر کرد و تصریح کرد: آموزش و پرورش از  طریق تالیف کتاب های درسی، برگزاری مراسم ، اردوها، یادواره شهدا، اهدای تندیس ها،انجام پروژه های دانش آموزیبا موضوع ایثار و شهادت ، تجلیل و تکریم از ایثارگران و پیگیری مسائل حقوقی جامعه ایثارگربدنبال انتقال این فرهنگ است. 
وی با اشاره به اینکه یک سوم پرسنل آموزش و پرورش در سراسر کشور از جامعه ایثارگر و خانواده شهدا هستند، گفت: 15 هزار فرزند شهید در آموزش و پروش کشور وجود دارد و به جرات بیشترین فراوانی در بین پرسنل آموزش و پرورش ایثارگران و خانواده معزز شهدا تشکیل می دهند.
وی با بیان اینکه 71 شهید معلم و 417 شهید دانش آموز خراسان شمالی الگویی برای دانش آموزان و معلمین و فرهنگیان هستند، گفت: اگر توفیقاتی در برنامه های تربیتی و رفتاری در آموزش و پرورش کشور داریم به برکت خون این شهداست.

وی گفت: سال گذشته غریب به 700 هزار دانش آموز به اردو های راهیان نور اعزام شدند و این یک افتخاری است چراکه هر دانش آموز در اردوی راهیان نور سفیری از انقلاب اسلامی در خانواده، محله و مدرسه است.

وی ادامه داد: در دو سال گذشته در 31  اداره کل در یک 31 استان کنگره شهدا برگزار شد که این اقدامات باعث داوم حرکت انقلاب اسلامی می شود.
وزیر آموزش و پرورش گفت: دستگاه تعلیم و تربیت کشور که وظیفه تعلیم تربیت 13.5 میلیون دانش آموز را دارد باید در تقویت روحیه ایثار و شهادت و گذشت و جانفشانی و حفظ ارزشها، ایران و اسلام کوشا باشد لذا آموزش و پرورش هم در برنامه های درسی و هم در فوق برنامه ها و مجلات کمک آموزشی با 40 میلیون نسخه در سال تلاشش بر این بوده این فرهنگ را تقویت کند.
وی خاطر نشان کرد: امروز کشور نیاز به وحدت و انسجام حول محور شهدا دارد و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یک تکلیف است و در دو سال اخیر وزارت آموزش و پرورش به عنوان دستگاه برتر در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شناخته شده است.
انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر