سرویس فرهنگی | کد خبر: 46902
تاریخ انتشار: 1395/07/25 - 16:20:25

رئیس تولیت آستان قدس رضوی:

پیشرفت جامعه تنها در حوزه توسعه صنعت نیست/ جوامع غربی دچار جاهلیت مدرن شده اند

سپهرآیین/رئیس تولیت آستان قدس رضوی با تاکید براین که پیشرفت جامعه تنها در حوزه صنعت نیست، گفت: اگر جامعه ای بتواند سه رکن اخلاق، معنویت، و روابطش را براساس دین و آموزه های دینی تنظیم کند، جامعه پیشرفته است.
پیشرفت جامعه تنها در حوزه توسعه صنعت نیست/ جوامع غربی دچار جاهلیت مدرن شده اند,اسفراین،حجت الاسلام رئیسی،سپهرآیین،دومین روز کنگره،3هزار شهید استان
به گزارش سپهرآیین و به نقل از  خبرنگار عصر اترک، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس تولیت آستان قدس رضوی در دومین روز کنگره شهدای خراسان شمالی که با حضور طلاب و دانشجویان این استان برگزار شد، گفت: این نشست جلوه مهمی از شهدای روحانی ودانشجوی ما است.
 
وی شهدای گرانقدر صنف روحانیت را بالاترین رقم شهدای اقشار در جامعه دانست وافزود: این بدان معناست که همه نوع شهید دراقشار مختلف جامعه تقدیم اسلام کرده ایم اما در این بین بالاترین تعداد شهدای روحانیت را در جامعه داریم.
 
عاشورا پایان روز عاشورائیان نیست
 
حجت الاسلام رئیسی رمز ماندگاری شهدای اسلام را در اخلاص آنها اعلام کرد وگفت: تصور اینکه عاشورا پایان روز عاشورائیان باشد این گونه نیست چراکه عاشورا روز تولد عاشورائیان شد نه مرگ عاشورائیان .
 
وی  با بیان این که عاشورا آغاز حرکت آزادی آفرینی ، عزت بخشی و بصیرت آفرینی برای جهان اسلام است، اظهارکرد: همه ما مسلمان باید آداب چگونه زیستن و  چگونه مردن را از حسین بن علی (ع) بیاموزیم.
 
وی تاکید کرد: بایستی سبک زندگی ،بصیرت آفرینی و تمدن عاشورائیان در همه جامعه اسلامی ترویج یابد و ادامه راه همه مسلمان قرار گیرد.
 
وی اظهار کرد: امروز بزرگترین بداخلاقی های وبی اخلاقی ها جامعه غربی نسبت به جامعه بشری در حال انجام است و آنچه تمدن غربی به دنیا نشان می دهد پیشرفت در حوزه صنعتی است حال این که مگر پیشرفت در حوزه صنعتی به معنای پیشرفت در تمام حوزه ها است.
 
وی افزود:امروز متاسفانه انسان ها در عرصه صنعت درحال پیشرفت هستند ولی درحوزه اخلاق درجا می زنند که این اصلا خوب نیست.
 
حجت الاسلام رئیسی اظهار کرد: ما درحال حاضر در حال تهیه بسته های به نام های پیشرفت اخلاقی، صنعتی، پزشکی و ... و پیشرفت درتمام حوزه ها هستیم همه این ها باید سکویی  برای رشد و پیشرفت انسان باشد.
 
وی با بیان اینکه ظلمی که امروز در جامعه شکل گرفته از سوی جوامعی است که مدعی پیشرفت وتوسعه یافتگی هستند، خاطرنشان کرد:  70 سال است که مردم فلسطین از دست همین تمدن صهیونیست، بی خانمان شده اند .
 
داعش و القاعده یک جریان دست ساخته صیهونیست است
حجت الاسلام ریسی متذکر شد:  ما داعش را یک جریان دینی و مذهبی اتصال به اهل سنت و جریان فکری نمی دانیم.
وی با بیان این که داعش و القاعده یک جریان دست ساخته صیهونیست است، گفت: این گروه برا ی اختلاف افکنی  در جامعه اسلامی و ریختن خون مسلمان در دفاع از عراق و سوریه وتمام اهدافی که استکبار جهانی دنبال می کند حضور دارد.
 
نظام اسلامی امتداد جریان عاشورا است 
وی با اعلام این که  نظام اسلامی امتداد جریان عاشورا است،  یاداور شد:  برگزاری کنگره شهدای خراسان شمالی به معنای آن است که نباید نام و یاد شهدا در خانه ها بماند بلکه باید راه و منش آنها در دل ها جا بگیرد.
 
وی انقلاب اسلامی را استمرار راه شهدا و امتداد جریان عاشورا دانست وگفت: کنگره شهدا یعنی مقاومت مردم یمن که بیش از یک سال است در مقابل تجاوز آل سعود ایستادگی و مقاومت کردند.
 
آل سعود  امتداد جریان استکباری یزدییان است
 
رئیس تولیت آستان قدس رضوی افزود: آل سعود  امتداد جریان استکباری یزدییان است که ما در منطقه درمقابل آنها ایستادگی و مقاومت کردیم.
 
وی افزود: امروز ما یک جریان امتدادی داریم امتداد عاشورا در عرصه اجتماعی به عنوان خیرخواهی و خدا خواهی درتمام کشورها باید وجود داشته باشد.
 
رئیس تولیت آستان قدس رضوی با بیان این که اصل جهل زدایی به برکت عاشورا ایجاد شده و کسی نمی تواند آن را پنهان کند، گفت:خون ابا عبدالله در عالم بشریت و خون شهدای عالی قدر خراسان شمالی و تمام شهدا امروز جهل زادیی کردند.
 
وی با تاکید براین که امروز جهالت مدرن واتوکشیده هیچ تفاوتی با جاهلیت گذشته نمی کند، تصریح کرد: جهالت امروز به عنوان تمدن زشت ترین کار را در جامعه اسلامی معرفی می کند و می گوید اگر جامعه ای همجنس باز باشد، متمدن است.
 
وی افزود: این درحالی است که این شاخص بدترین تحجر و زشت کار ترین کار حیوانی است نه شاخص تمدن.
 
حجت الاسلام رئیسی گفت: امروز به برکت خون شهیدان و بصیرت آفرینی های امام و رهبر انقلاب اسلامی جامعه اسلامی و جامعه بشریت نگاه به یک جامعه می کند که ایران اسلامی پرچم دار آن است یعنی تمدنی براساس دین و آموزه های دینی مدنیت براساس دین و سنت نبوی است.
 
وی در پایان خطاب به طلاب و دانشجویان حاضر در مراسم گفت: شما جامعه سازان آینده جامعه هستید و پیوند و میثاق شما با شهیدان بسیار پرمعنا است. 

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر