سرویس فرهنگی | کد خبر: 46721
تاریخ انتشار: 1395/07/24 - 13:38:22

رئیس سازمان بسیج مستضعفین:

فرهنگ شهادت، ضد خشونت است/ امنیت و اقتدار کشور، مدیون فرهنگ شهادت است

سپهرآیین/رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه فرهنگ شهادت، ضدخشونت است، گفت: اگر این فرهنگ در جامعه نهادینه شود دیگر مشکلات اجتماعی نخواهیم داشت.
به گزارش خبرنگار عصر اترک، سردار محمد رضا نقدی، رئیس بسیج مستضعفین کشور در اولین روز کنگره 3 هزار  شهید استان خراسان شمالی که با حضور بانوان ایثارگر این استان در محل دهکده مقاومت سپاه برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه امروزه از سوی برخی گفته می شود درس شهید فهمیده از کتاب های درسی دانش آموزان برچیده شود چراکه درس خشونت است درحالی که اینگونه نیست فرهنگ شهادت فرهنگ ضد خشونت است.
سردار نقدی افزود: دشمن در صدد است با ترویج موسیقی های مبتذل و  افکار خرافی وارد حسینه ها و مراسمات عزاداری ما شود و با نمایش صحنه های از قمه زنی سال های گذشته برخی افراد خرافی را نمونه ای از خشونت مردم این کشور به دنیا نشان دهد .
وی اظهارکرد: دراین زمینه  همچین نمونه ای از توطئه های اخیر دشمن این است علیه مراسمات عاشورا ما برنامه ریزی کنند و در تقویم ورزشی ما در شب تاسوعا مسابقات ورزشی برگزار کنند.
 
 
وی به 7 هزار شهیده  زن انقلاب و دوران دفاع مقدس در کشور اشاره کرد وگفت: این شهدا با تاسی از الگوهای برجسته شهادت در اسلام و الگو برداری از حضرت فاطمه زهرا(س) و حضرت زینب (س) دراین راه قدم برداشتند.
وی افزود: این زنان نه متحجر و خانه نشین بودن و نه ابزار ثروت اندوزی اشراف، بلکه زنانی بودند که هم فرزند ، همسر و زرمنده شهید تقدیم انقلاب کردند.
جامعه و کشور  نیازمند برگزاری کنگره شهدا  است
سردار نقدی گفت: وقتی از برگزاری کنگره شهدا حرف می زنیم این چند روز اجتماعات نیست بلکه حرکتی است که از سال های قبل شروع شده  در راستای سرزدن به منزل شهدا،  ثبت وضبط آثار و خاطرات شهدا، جمع آوری آثار ارزشمند شهدا و سپردن به دست هنرمندان زبده، و تولید آثار هنری مختلف از شهدا تا بتوانیم برای سال های طولانی جامعه را از نورانیت شهدا بهره مند کنیم.
وی متذکر شد: این حرکت بعداز برگزاری کنگره ادامه و استمرا خواهد داشت چراکه پاسخ این همه تلاش دریک کلمه نهفته است آنهم این است که ما نیازمند این گونه کنگره ها و یاد واره ها هستیم.
 
 
سردار نقدی افزود: ما هر چه داریم از سیره، سالار شهدا است و اگر انقلاب اسلامی شکل گرفته و به استقلال و آزادی رسیده است مدیون همین محرم و صفر و زنده نگه داشتن یاد و راه شهدا است.
انقلاب ما مدیون یادواره شهدا است
وی با تاکید براین که انقلاب ما مدیون یادواره شهدا است ، گفت: در معارف دینی اگر تحولات بزرگ در جامعه صورت گرفته مدیون راه شهیدان چون مطهری، دستغیب، مدنی، بهشتی و باهنر است.
وی افزود: اگر مسئله هسته ای در کشور ما پیشرفت کرده، پیچیده ترین فرمول های هسته ای در کشور ما حل شده و درعرصه فضا هوا و مهندسی پیشرفت کردیم مرهون شهیدان این راه هستیم.
سردار نقدی اظهار کرد: اگر  امروز ما محتاج تحول در سبک زندگی هستیم و در صدد یک زندگی ساده هستیم بهترین راه حل این مشکلات مکتب شهدا است .
وی خاطرنشان کرد: بسیاری از افرادی که در جامعه تحت تاثیر برنامه های مخرب و ضد فرهنگی دشمن،  آلوده گناه شده اند و با آشنایی مختصر از زندگی شهدا آنهم در سفر به راهیان نور منقلب شد ه و از زلالت دست برداشته و در مسیر هدایت قرار گرفتند.
 
 
کلید تحول اجتماعی و اصلاح سبک زندگی و ناهنجاری های اجتماعی ترویج سبک زندگی شهداست
رئیس بسیج مستضعفین کشور کلید تحول اجتماعی و اصلاح سبک زندگی و ناهنجاری های اجتماعی را توجه و ترویج سبک زندگی شهدا دانست وگفت: اگر مکتب شهدا در جامعه  تدوین و ترویج شود دیگر جایی برای سوء استفاده های اداری و حقوق نجومی نخواهد ماند.
وی تصریح کرد: شهادت یک اتفاق و حادثه نیست بلکه یک برنامه محاسبه شده و برنامه ریزی شده در دستگاه خداوند است.
وی افزود: اگر این درس در مدارس و جامعه ما بازگو و تدوین بشود دیگر ما مشکل آلودگی حجاب در جامعه نخواهیم داشت وتمامی مشکلات ذوب خواهد شد.
سردار نقدی با تاکید براین که ما نیاز به برگزاری این گونه کنگره ها و یادآورهای شهدا و عزاداری های امام حسین و جان فشانی ها درجامعه داریم، اظهارکرد: درحالی که دشمن و برخی  مخالف برگزاری این گونه کنگره ها هستند  ادعا می کند این همه هزینه برای این گونه مراسمات خرج می شود در جاهای خیر و کمک به مردم صرف شود.
 
 
وی افزود: درحالی که باید گفته شود اگر از خیرات و برکات و محبت در جامعه اثری است به برکت برگزاری همین یادواره ها و کنگره ها و ذکر و یاد شهدا است.
وی اظهار کرد: اگر مکتب شهدا در جامعه ترویج شود به جای اشراف گرایی و  فخر فروشی برای ثروت،  تواضع و خدمت گذاری به وجود می آید و بجای سبک زندگی غربی که روز به روز جای خود را در میان مردم باز کرده مکتب اسلامی رونق پیدا خواهد کرد.
امنیت و اقتدار امروز کشور، مدیون مکتب و فرهنگ شهداست
سردار نقدی در ادامه امنیت و اقتدار امروز کشور را مدیون مکتب و فرهنگ شهدا اعلام کرد وگفت: اگر جامعه ای فرهنگ شهادت نداشته باشد دشمن همواره در تمام زمینه ها به آن طمع خواهد کرد.
وی افزود: امروزه توطئه های فراوانی علیه فرهنگ شهادت درجامعه شده و برگزاری این یادآورها و کنگره ها برای از بین بردن توطئه دشمنان بسیار اثرگذار است.
به گزارش خبرنگار ما در پایان مراسم  تندیس یاد بود  از سوی سردار نقدی به پدر شهیده "مریم رازی" تقدیم شد. 
انتهای پیام/ب

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر