سرویس مجلس و مردم | کد خبر: 46617
تاریخ انتشار: 1395/07/23 - 21:11:48

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی:

طرح سوال از وزیر نفت برای رفع نگرانی های مجلس از قراردادهای نفتی

اسفراین- سپهرآیین- دکتر «هادی قوامی» گفت: برای رفع نگرانی های نمایندگان ملت از قراردادهای جدید نفتی از وزیر نفت طرح سوال کردیم.
طرح سوال از وزیر نفت برای رفع نگرانی های مجلس از قراردادهای نفتی,قوامی، اسفراین، هادی، نماینده

به گزارش سپهرآیین، نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی به خبرنگار ما گفت: زمینه قراردادهای جدید نفتی با دریافت مصوبه ای از مجلس نهم فراهم شده است.

دکتر «هادی قوامی» افزود: این قانون مصوب نهمین دوره مجلس شورای اسلامی فرصت جدیدی است تا شکل سرمایه گذاری در حوزه نفت تغییر و تحول یابد.

وی با بیان اینکه بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی، قراردادهای نفتی با حضور شرکت های بین المللی به صورت غیر متقابل انجام می شد، تصریح کرد: البته اینگونه قراردادهای نفتی اثرات مثبتی نیز در پی داشته است که صادرات غیرنفتی 50 میلیارد دلاری مهم ترین اثر آن است که بخش مهم آن، صادرات فرآورده های نفتی می باشد.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی هدف از انعقاد قراردادهای جدید نفتی را انتقال تکنولوژی استخراج نفت دانست و اضافه کرد: درخواست ها و دغدغه های مجلس شورای اسلامی در جلسه ای غیر علنی به وزیر نفت در مورد قراردادهای جدید نفتی منتقل شده است.

وی با اشاره به ضرورت حفظ دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران، بیان کرد: برای رفع نگرانی های نمایندگان ملت از قراردادهای جدید نفتی از وزیر نفت طرح سوال کردیم.

دکتر «هادی قوامی» افزود: مجلس شورای اسلامی هم چنان با تقویت نقش نظارتی خود حافظ دستاوردهای نظام اسلامی خواهد بود.

وی تصریح کرد: این قراردادهای جدید نفتی بهانه ای است تا با ارتقای ارزش افزوده نفت خام، بتواند توسعه صادرات  فرآورده های نفتی را برای ما به ارمغان آورد.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر