سرویس اجتماعی | کد خبر: 46426
تاریخ انتشار: 1395/07/19 - 08:22:23

در گفت و گو با عصر اترک اعلام شد:

بهره برداری از ۳۵۰ پروژه در خراسان شمالی از محل مصوبات سفر رهبری/تکمیل ۳۴۴ پروژه سفر رهبری تا سال آینده

سپهرآیین/مدیر کل دفتر فنی استانداری خراسان شمالی با اشاره به سفر مقاوم معظم رهبری در 19 مهر ماه سال 91 به خراسان شمالی، گفت: تاکنون با اختصاص اعتبارات مصوب این سفر به استان 350 پروژه عمرانی در سطح استان اجرایی و به بهره برداری رسیده اند.
بهره برداری از ۳۵۰ پروژه در خراسان شمالی از محل مصوبات سفر رهبری/تکمیل ۳۴۴ پروژه سفر رهبری تا سال آینده,بهره برداری، ۳۵۰ پروژه ، خراسان شمالی،سفر رهبر انقلاب

یزدان عنبری، مدیر کل دفتر فنی استانداری خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگارعصر اترک درباره پروژه های عمرانی مصوب سفر رهبری برای خراسان شمالی اظهار کرد: با سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی در سال 91، اجرا و بهره برداری از 694 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 507 میلیارد تومان اعتبار از محل ردیف سفر رهبری مصوب شد.

به گفته عنبری ، هر چند مبلغ اعتبار مصوب این سفر برای استان 507 میلیارد تومان بوده است، با این وجود، به علت جهش های قیمتی که در کشور رخ داد، از محل اعتبارات مصوب سفر رهبری برای اجرای این پروژه های عمرانی تاکنون 840 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است که در همین راستا، 350 پروژه عمرانی اجرا و به بهره برداری رسیده و 344 پروژه دیگر نیز به میانگین پیشرفت فیزیکی 77 درصد رسیده اند.

وی سد گلول، آبرسانی به شهر اسفراین، احداث و آسفالت چندین راه روستایی از جمله غلامان، پرسه سو، رباط، ناویا، حسن آباد همچنین احداث 12 باب مدرسه، هنرستان و تکمیل تجهیزات مدارس، توسعه و تکمیل فیبرنوری استان، تکمیل 22 طرح هادی روستایی، تکمیل هزار و 500 واحد ارزان قیمت روستایی، احداث 13 پایگاه امدادی و اورژانس استان، احداث 13 مرکز بهداشتی در استان، احداث بیمارستان 30 تختخوابی ارتش، برق رسانی به روستاها را از جمله این 350 پروژه عمرانی به بهره برداری رسیده، عنوان کرد.

وی در ادامه با اعلام اینکه هم اکنون 344 پروژه عمرانی دیگر نیز در دست اجرا هستند که میانگین پیشرفت فیزیکی آنها به 77 درصد رسیده است، گفت: اجرای تعریض و آسفالت 25 کیلومتر دیگر از محور بجنورد به جنگل گلستان، احداث بیمارستان های بجنورد و شیروان همچنین سد چندیر از جمله این پروژه های در دست اجرا از محل مصوبات سفر رهبری به استان هستند که در تلاش هستیم تا پایان سال جاری به بهره برداری برسند.

مدیر کل دفتر فنی استانداری خراسان شمالی خاطر نشان کرد: تمامی 344 پروژه در دست اجرا در سطح استان تا پایان سال 96 به بهره برداری خواهند رسید.

افزون بر این، وی به سفر اخیر نماینده نهاد رهبری به استان به منظور رصد و بررسی روند اجرای این پروژه های مصوب سفر رهبری اشاره کرد و گفت: نماینده نهاد رهبری در این سفر بر اختصاص هفت میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار برای تکمیل کتابخانه های بجنورد، شیروان، آشخانه و اسفراین قول مساعد داد.

عنبری افزود: این نماینده همچنین بر اختصاص سه میلیارد تومان برای انجام گازرسانی به چهار روستای شهرستان جاجرم، شش میلیارد تومان برای حوزه فنی و حرفه ای، چهار میلیارد و 500 میلیون تومان برای تکمیل دانشکده دندانپزشکی، یک میلیارد و 200 میلیون تومان برای تکمیل ساختمان های بهزیستی در فاروج، گرمه، اسفراین، شیروان و شیرخوارگاه بجنورد و 170 میلیارد تومان برای پرداخت هزینه های خرید سیستم های سرمایشی و گرمایشی مصلی بجنورد نیز قول مساعد داده است.

انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر