سرویس با شهدا | کد خبر: 46405
تاریخ انتشار: 1395/07/18 - 23:15:39

دبیرکل کنگره ۳۰۰۰ شهید خراسان شمالی خبرداد:

چاپ ۱۲۹ عنوان کتاب از شهدای استان / تهیه شناسنامه ایثار برای ۳۰۰۰ شهید استان/ تهیه فیلم شهید ملی استان

سپهرآیین-دیگر رسانه ها/ دبیرکل کنگره 3 هزار شهید استان خراسان شمالی با اشاره به این که تاکنون کنگره سه هزار شهید استان در 16 استان کشور برگزار شده ازکارهای متمایز و ابتکار جدید خراسان شمالی در برگزاری این اجلاسیه را تهیه شناسنامه ایثاربرای3000 شهید استان اعلام کرد.
به گزارش سپهرآیین و به نقل از عصر اترک، سردار سید حسن مرتضوی،فرمانده سپاه جواد الائمه (ع) و دبیرکل کنگره 3000 شهید خراسان شمالی در نشست خبری با خبرنگاران استان زمان برگزاری کنگره سه هزار  شهید استان را از 24 مهرتا 27 مهرماه امسال به مدت 4 روز در مرکز استان (بجنورد) اعلام کرد.
وی افزود: همچنین همزمان با سفر پرخیر و برکت مقام  معظم رهبری به استان (19 مهر) به صورت نمادین اعلام رسمی اجلاسیه 3000 شهید استان را خواهیم داشت.
سردار مرتضوی خاطرنشان  کرد: برهمین اساس جمعی از اعضای فعال ستاد کنگره از مجموعه استان به نمایندگی آحاد مردم ، مسئولین و خانواده شهدا در 5 مهرماه امسال به محضر مبارک مقام معظم رهبری شرفیاب شدند و مجموعه فعالیت های برگزاری این اجلاسیه را به محضر مبارک رهبرانقلاب اسلامی تقدیم کردند.
 
سردار مرتضوی خاطرنشان کرد: قریب 10 سال است که مجموع فعالیت ها دراستان خراسان شمالی در قالب ستاد کنگره 3000 شهید استان شکل گرفته است.
وی به شکل گیری مجموع ستادهای شهرستانی درتمام شهرستان های استان اشاره کرد وگفت: دراین خصوص کمیته های مختلف در مرکز استان تشکیل و فعال شده است .
وی خاطرنشان کرد: در 2 سال اخیر باتوجه به این که زمان برگزاری اجلاسیه بسته شده بود فعالیت ها متمرکز و منسجم صورت گرفت وحال امروز در آستانه برگزاری کنگره 3000 شهید استان قرار داریم.
دبیرکل کنگره 3000 شهید استان خراسان شمالی به اولین روز برگزاری کنگره اشاره کرد وگفت: 24 مهرماه به عنوان اولین روز و افتتاحیه اجلاسیه 3000 شهید، متعلق به زنان ایثارگر درمجموعه استان است.
وی افزود: دراین روز از شخصیت های برجسته کشوری باحضور نمایندگان زنان ایثارگر از مجموعه استان باتوجه به سهمیه ای که برای هر شهرستان مشخص شده دعوت شده است.
سردار مرتضوی با بیان اینکه  روز دوم اجلاسیه (25 مهرماه) را به عنوان روز بزرگداشت طلاب، دانشجویان و اساتید شهید نامگذاری شده ، گفت: دراین روز نمایندگان دانشجویان از همه مراکز عالی از همه کشور و طلاب  از اقصی نقاط کشور اعم از شیعه و سنی و اساتید از مجموع مراکز آموزشی استان در این روز خدمت مردم استان و به صورت کشوری مراسم را پوشش می دهند.
وی روز سوم اجلاسیه  26 مهرماه را مربوط به مجموع دانش آموزان یکی از سنگین ترین مخاطبین جامعه هدف دانست وگفت: دراین روز به اتفاق مجموع فرهنگیان و با حضور مدعوین کشوری و نمایندگان دانش آموزان از سراسر استان حضور می یابند.
فرمانده سپاه جواد الائمه (عج) خراسان شمالی از آیین اختتامیه اجلاسیه در روز 27 مهرماه امسال خبرداد وگفت: دراین روز سخنرانان مطرح کشوری، لشکری و مسئولین استانی و مدعوین سراسر کشور دعوت شده تا در روز پایانی شرکت کنند.
وی افزود: درروز اجلاسیه کارهای فراخری ازسوی استان پیش بینی شده که در صحنه اجلاسیه به نمایش گذاشته خواهد شد که امیدواریم مجموعه فعالیت هاو خلاصه اقدامات طی یک دهه بزرگداشت فرهنگ ایثار به همراه داشته باشیم.
برپایی نمایشگاه اجلاسیه کنگره سه هزار شهید با بیش از 100 غرفه 
سردار مرتضوی خاطرنشان کرد: همچنین در جنب اجلاسیه نمایشگاه بزرگی با بیش از 100 غرفه با موضوعات تخصصی که از محتوای غنی و هنری برخوردار است برپا خواهد شد که پیام های خوبی در موضوعات قبل از پیروزی، پیروزی انقلاب و مدافعان حرم درآن دیده شده است.
وی به فعالیت های تخصصی کمیته های  17 گانه کنگره 3000 شهید استان اشاره کرد وگفت: در این کمیته درحوزه تالیف و تدوین و در حوزه هنری کارهای ارزشمندی انجام شده است.
دبیرکل اجلاسیه 3000 شهید استان در ادامه در پاسخ به سوالات خبرنگاران مبنی بر برگزاری محل کنگره گفت: مقرر شده مکان اجلاسیه 3000 شهید در دهکده مقاومت سپاه بجنورد برگزار شود .
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون با فعالیت های شبانه روزی سالن برگزاری اجلاسیه تاسیس شده و هم اکنون در حال تجهیز است تا درفرصت باقی مانده آماده سازی لازم انجام شود.
سردار مرتضوی در رابطه با سخنران دعوت شده در مراسم کنگره سه هزار شهید استان گفت: سخنرانان کشوری درسطح ملی اعم از فرمانداران، افراد مرتبط با دفاع مقدس شهدا، مقامات کشوری هیات دولت، قوه قضائیه و سایر مسئولین کشوری دعوت شده اند. 
وی با اعلام این که تا به امروز بیش از 120 عنوان کتاب در راستای اجلاسیه شهدا در موضوعات مختلف صورت گرفته، گفت: از این تعداد  22 عنوان کتاب در اختیار مولفین قرار گرفت .
چاپ 129 عنوان کتاب از شهد ای استان  درکنگره سه هزار شهید
وی از چاپ 129 عنوان کتاب در روز اجلاسیه کنگره سه هزار شهید خبرداد وگفت: از این تعداد 60 عنوان کتاب در موضوع مستقل شهید و شهادت، 7  عنوان با موضوع فرهنگ نامه، 9 عنوان با موضوع وصیت نامه شهدای بزرگوار، 35 عنون کتاب با موضوع خاطرات شهدا است.
وی افزود: همچنین 7 عنوان کتاب با موضوع تخصصی، 5 عنوان کتاب  با موضوع کودک، 6 عنوان کتاب موضوع شعر است.
سردار مرتضویی در رابطه با برگزاری برنامه 19 مهر سالروز ورود پرخیر برکت مقام معظم رهبری به استان گفت: دراین روز مشابه برنامه های هرساله تجمع، راهپیمایی وبه صورت نمادین افتتاح رسمی اجلاسیه کنگره 3000 شهید استان خواهیم داشت.
وی برگزاری اجلاسیه سه هزار شهید استان را اولین اجلاسیه ملی شهدا از بدو تاسیس استان تا کنون در استان اعلام کرد وگفت: در حالی که در سطح کشور در 16 استان تاکنون این اجلاسیه  برگزار شده و استان خراسان شمالی هفدمین استان کشور است.
تهیه شناسنامه ایثار برای 3000 شهید استان 
وی به کارهای متمایز و ابتکار جدید خراسان شمالی در برگزاری اجلاسیه سه هزار شهید استان در مقایسه با استان های برگزار کننده این مراسم گفت: یکی از کارهای متمایز استان خراسان شمالی تهیه شناسنامه ایثاربرای تک تک 3000 شهید استان است.
سردار مرتضوی افزود: به همین منظور شناسنامه ایثار توسط سازمان ثبت احوال صادر شده که تماما رسمی و قانونی است کاری است در کشور سابقه ندارد و برای اولین بار است در کشور اتفاق افتاده است.
 
وی به کارهای هنری فاخر در برگزاری اجلاسیه سه هزار شهید استان کرد وگفت: فیلمی از شهید ایرج رستمی از شهدای ملی استان خراسان شمالی به کارگردانی رضا ایرانمنش  در حال ساخت است که کار فیلم نامه آن در حال اتمام است .
وی افزود: همچنین کار فیلم شهید محمد زاده شروع است.
تدفین دو شهید گمنام در مراسم اختتامیه اجلاسیه در فضای دهکده مقاومت سپاه
وی درادامه از آماده سازی تشیع و تدفین پیکر دو شهید گمنام در مراسم اختتامیه اجلاسیه 300 شهید استان در فضای دهکده مقاومت سپاه بجنورد خبرداد وگفت: همچنین 3000 لوح افتخار برای خانواده شهدا با حضور مسئولان استانی، شهرستانی در بیت معزز شهید تقدیم خواهد شد.
تهیه آلبوم اختصاصی برای 3000 شهید استان 
وی یکی دیگر از کارهای خوب استان را تهیه آلبوم اختصاصی برای 3000 شهید( بنام هر شهید یک البوم ) عنوان کرد واظهار کرد: یک نسخه کتاب قرآن خطی به صورت دست نویس نیز از طرف دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی استان تالیف و تقدیم رهبر معظم انقلاب شد.
سردار مرتضوی خاطرنشان کرد: در روز پایانی اجلاسیه کنگره سه هزار شهید استان که همزمان شده با روز بزرگداشت شهدای وحدت(شهید محمدزاده وشوستری) یادبودی از این دو شهید بزرگوار نیز خواهیم داشت.
رونمایی 15 المان و یادمان از مجموعه استان 
وی از رونمایی 15 المان ویادمان از مجموعه استان در روز اجلاسیه کنگره سه هزار شهید خبرداد و خاطرنشان کرد: درگستره جغرافیای استان تاکنون 789 یادوراره شهید در قالب شهدای مختلف به صورت حوزی، قشری، شهرستانی برگزار شده است.
انتهای پیام/ب

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر