سرویس گوناگون | کد خبر: 46236
تاریخ انتشار: 1395/07/08 - 17:05:13

معاون آموزشی و پژوهشی خبر داد:

میزبانی مجتمع آموزش عالی از 2 کنفرانس ملی در اسفراین

اسفراین- سپهرآیین- 2 کنفرانس ملی به میزبانی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی شهرستان اسفراین آغاز شد.

به گزارش سپهرآیین، معاون آموزشی و پژوهشی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی شهرستان اسفراین در نشست خبری گفت: دومین کنفرانس مکانیک، فناوری های پیشرفته و دستاوردهای نوین و دومین کنفرانس برق و کامپیوتر به میزبانی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی آغاز شد.

دکتر «حبیب الله صفری» افزود: برای تکیه بر دانش بومی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی شهرستان اسفراین به سمت میزبانی کنفرانس های ملی رفت تا تولیدکننده مجلات علمی و تخصصی باشد که ره آورد آن توسعه همکاری های علمی با مراکز علمی، صنایع و دانشگاه های کشور است.

وی با اشاره به داوری 215 مقاله در این کنفرانس، خاطر نشان کرد: با نظر هیئت داوران 118 مقاله  پذیرفته شدند که مجموعه این مقالات پذیرفته شده در 6 سالن ارائه خواهند شد.

دبیر کنفرانس های ملی دستاوردهای نوین در برق و کامپیوتر و مکانیک، مواد و فناوری های پیشرفته  با بیان اینکه توسعه روابط با جامعه علمی، صنعت و دیگر مراکز دانشگاهی از مهم ترین اهداف میزبانی این کنفرانس هاست، تصریح کرد: سال گذشته 235 مقاله به دبیرخانه ارسال شد که 163 مقاله مورد پذیرش هیئت داوران قرار گرفت.

وی عنوان کرد: شمار مقالات پذیرفته شده نسبت به سال گذشته، 25 درصد کاهش یافته است که افزایش کیفیت و  ارتقا و بهبود سطح کیفی کنفرانس از مهم ترین دستاوردهای کاهش مقالات است.

وی با بیان اینکه این کنفرانس های ملی می تواند فصل پیوند صنعت و دانشگاه باشد، اضافه کرد: دومین کنفرانس ملی دستاوردهای نوین در برق و کامپیوتر و دومین کنفرانس مکانیک، مواد و فناوری های پیشرفته 7 و 8 مهرماه به میزبانی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین برگزار شد.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر