سرویس اقتصادی | کد خبر: 37119
تاریخ انتشار: 1395/04/13 - 21:22:27

کارخانه‌ها را خصولتی نکنید!

اسفراین- سپهرآیین- سایر رسانه ها-یک مقام مسئول کارگری با انتقاد از نحوه واگذاری‌های اصل ۴۴، از دولت خواست مقابله جدی با رانت خواری و ویژه خواری را در دستور کار قرار دهد و تا کارخانه‌ای به مشکل خورد آن را سریعا به بخش خصوصی واگذار نکند.
کارخانه‌ها را خصولتی نکنید!,بخش خصوصي،خصوصي‌سازي،کارگر،سپهرآیین

به گزارش سپهرآیین و به نقل از  نایب رییس کانون شورای اسلامی کار خراسان شمالی - در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: مشکل امروز جامعه، تولید و صنایع ما عدم توجه به فرمایش مقام معظم رهبری است و اگر اقتصاد مقاومتی به معنای واقعی عملیاتی شود و مدنظر قرار گیرد بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

وی ادامه داد: زمانی بحث تحریم یکی از موانع اشتغال و سرمایه‌گذاری در کشور بود ولی اکنون تاحدودی این مساله حل شده و باید بستر مناسب برای امنیت سرمایه‌گذار خارجی و سرمایه‌های داخلی فراهم شود تا رغبت به سرمایه‌گذاری در چرخه تولید به وجود آید.

امیری در عین حال با تاکید بر مبارزه دولت با رانت‌خواری و ویژه خواری اظهار کرد: خوشبختانه امروز به برکت وجود شبکه‌های مجازی و اطلاع رسانی بسیاری از رانت‌های پشت پرده و اختلاس‌ها رو می‌شود و نمود بیرونی پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه اگر آرامش بر جامعه حاکم شود در کنارش مبارزه با فساد هم انجام خواهد شد، افزود: موضوع پاداش‌های میلیونی و ویژه‌خواری از قدیم مطرح بوده و نمونه بارز آن را در تامین اجتماعی و برخی شرکتهای وابسته آن دیدیم اما دولت باید به دور از ملاحظات سیاسی و جناح بازی با چنین اتفاقات تلخی مقابله کند.

این مقام مسئول کارگری در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از نحوه واگذاری‌های اصل ۴۴ اظهار کرد: در سالهای اخیر سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در زمینه خصوصی سازی به درستی اجرا نشده و همین امر تبعاتی را به دنبال داشته است چرا که نگاهها این بود که تفکر حاکم بر مجموعه‌های واگذار شده خصوصی شود ولی متاسفانه خصولتی شد.

امیری تصریح کرد: این مجموعه‌ها با نگاه شبه دولتی واگذار شد ولی دولت باید جلوی این روند را بگیرد و اجازه ندهد تا یک کارخانه به مشکل خورد بلافاصله واگذار شود.

نایب رییس کانون شورای اسلامی کار خراسان شمالی خاطرنشان کرد: بهترین روش خصوصی سازی یک مجموعه یا کارخانه این است که به کارگران و مدیران آن واگذار شود نه آنکه دستهای پنهانی و پشت پرده که مشخص نیست به کدام رانتی وابسته است، شرکتها، ‌ کارخانه‌ها و بنگاههای با سابقه ما را واگذار و کارگران آن را بیکار و روانه خانه‌ها کنند.

انتهای پیام 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر