سرویس سیاسی | کد خبر: 33222
تاریخ انتشار: 1395/02/01 - 15:06:36

اظهارات منسوب به معاون رئيس جمهوري عليه استاندار تكذيب شد

اسفراین- سپهرآیین- دیگر رسانه ها- بر اساس پيگيري هاي انجام شده ، اظهارات منسوب به يكي از معاونان رئيس جمهوري عليه استاندار خراسان شمالي كه توسط يكي از نمايندگان اين استان مطرح شده بود ، تكذيب شد.
اظهارات منسوب به معاون رئيس جمهوري عليه استاندار تكذيب شد,دکتر قوامی،اظهارات منسوب،استاندار خراسان شمالی،تکذیب
به گزارش سپهرآیین و به نقل از  ايرنا ، اين معاون رئيس جمهوري با اشاره به اينكه به طور معمول نمايندگان مجلس با معاونان رئيس جمهوري و وزيران و مديران دولتي در تهران در خصوص موضوعات حوزه هاي انتخابيه نظرات خود را در ميان مي گذارند با تاييد گفت وگوي يكي از نمايندگان خراسان شمالي با ايشان در خصوص استاندار تصريح كرد : نه تنها هيچگونه مطلبي عليه سيد علي اكبر پرويزي استاندار خراسان شمالي بيان نكرده است بلكه در مقابل اظهارات اين نماينده ، به ايشان نيز گفتم ' استاندار شما فردي دلسوز، پيگيري و توانمند هستند .'
در فروردين ماه سالجاري يكي از نمايندگان فعلي حوزه انتخابيه خراسان شمالي انتقادات تندي را عليه استاندار خراسان شمالي مطرح و از قول يكي از معاونان رئيس جمهوري مدعي شد كه استاندار يكي از غضنفرهاي دولت است و بايد عزل شود !
اين اظهارات و انعكاس آن در فضاهاي مجازي و بويژه از كانال رسمي تلگرامي اين نماينده باعث شد فضاي سياسي استان بويژه بعد از انتخابات با شكوه 7 اسفند تحت تاثير شايعات مختلفي قرار گيرد تا جاييكه برخي ها نام افرادي را به عنوان جايگزين استاندار مطرح مي كردند.
اين رفتار و ادبيات نامناسب از سوي يكي از نمايندگان بويژه كسي كه منتخب انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي از يكي از حوزه هاي انتخابيه خراسان شمالي نيز شده است ، باعث شد كام مردم اين استان باوجود حماسه آفرييني بي نظير در سطح كشور تلخ شود .
بر همين اساس اكثر نمايندگان منتخب دوره دهم مجلس شوراي اسلامي كه همسو با دولت و از پايگاه اصلاح طلبي برخوردار هستند در واكنش به اين اظهارات عليه استاندار، منش و تدبير دولت در حوزه عملكردي با توجه به شرايط خاص كشور را، بويژه عملكرد دولت در انتخابات 7 اسفند قابل دفاع و حمايت اعلام كردند.
دكتر هادي قوامي رئيس مجمع نمايندگان استان خراسان شمالي و عضو شوراي اقتصاد روز چهارشنبه در تماس با ايرنا ، با اشاره به اينكه مصاحبه روز گذشته ايرنا به دليل اختلالات تلفني ناتمام مانده است، تصريح كرد: با پيگيري اظهارات اين نماينده خراسان شمالي از معاون رئيس جمهوري و بيان جملات مطرح شده به نقل از ايشان ، وي تاكيد كرده است به هيچ عنوان چنين جملاتي از ايشان عليه استاندار بيان نكرده است.
به گفته وي ، اين معاون رئيس جمهوري با اشاره به اينكه منش و شيوه دولت تدبير و اميد با دولت قبلي متفاوت است تصريح كرده است : بيان چنين جملاتي در شان دولت و مسئوولان آن نيست.
دو منتخب حوزه انتخابيه بجنورد در مجلس شوراي اسلامي بجنورد نيز در جلسه شوراي هماهنگي اصلاح طلبان خراسان شمالي بر حمايت خود از سيدعلي اكبر پرويزي استاندار خراسان شمالي تصريح كردند.
علي اكبري گفت: هم شعارهاي تبليغاتي ما و هم محل رشد و پرورش ما دولت بوده است و ترديد نداريم كه در سياست همراهي با دولت و استاندار فعلي مي توان به توسعه استان دست يافت.
وي با اشاره ضمني به رويكرد يكي از نمايندگان استان در مخالفت با استاندار خراسان شمالي تصريح كرد: ما وجود استاندار كنوني را نقطه قوت استان مي دانيم.
علي قرباني منتخب ديگر مردم حوزه انتخابيه بجنورد نيز گفت: در شرايط كنوني نمي توان به صورت فردي تصميم گرفت و ما با حضور در فراكسون اصلاح طلبان و همراهان دولت، در همه مسائل بين المللي، كشوري، استاني و شهرستاني ، اظهار نظر خواهيم كرد.
وي نيز با اعلام حمايت قاطع خود از استاندار كنوني تصريح كرد: انتخاب ما كه برخاسته از دولت بوده و شعارمان همراهي با دولت بوده است و اعتماد مردم به ما و اصلاح طلبان، وظيفه ما نمايندگان و استاندار را براي خدمت به مردم خراسان شمالي ، سنگين كرده است.

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر