سرویس صندلی داغ | کد خبر: 21375
تاریخ انتشار: 1394/05/21 - 08:30:42

پیشتازی اسفراینی ها در فرهنگ کتابخوانی

اسفراین- سپهرآیین- مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی از پیشتازی اسفراینی ها در اشاعه فرهنگ کتاب و کتاب خوانی خبر داد.
پیشتازی اسفراینی ها در فرهنگ کتابخوانی,مدیرکل کتابخانه های عمومی+اسفراین+خراسان شمالی+فرهنگ کتابخوانی

به گزارش سپهرآیین،«علی رحیمی» با اعلام این مطلب در گفتگو با خبرنگار ما افزود: در اسفراین رشد 23 درصدی نرخ امانت گیری کتاب را شاهد هستیم که بعد از شهرستان فاروج در جایگاه دوم قرار دارد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی با بیان اینکه بیش از 41 هزار جلد کتاب در سه ماهه نخست سال جاری در اسفراین به امانت گرفته شده است اظهار داشت: به ازای هر 100 نفر جمعیت اسفراین 28/32 جلد کتاب به امانت داده شده است که از میانگین استانی که 54/23 جلد کتاب است بسیار بالاتر است.

وی با اشاره به رشد 7 درصدی اسفراین در عضویت کتابخانه های عمومی اضافه کرد: اکنون اسفراین 5 هزار و 790 عضو دارد که بعد از شیروان که با پیشرفت 9 درصدی به 4 هزار و 478 عضو رسیده است، در این بخش در جایگاه دوم استان قرار دارد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی با بیان اینکه نرخ عضویت در استان 63/3 است اظهار داشت: اسفراین با نرخ عضویت 56/4 بعد از شهرستان ها گرمه و جاجرم در جایگاه سوم استان قرار دارد.

وی بیان کرد: در سه ماه نخست سال جاری 38 هزار و 436 عضو به کتابخانه های عمومی شهرستان اسفراین مراجعه کرده اند.

وی گفت: طبق آمار نهایی، کتابخانه های عمومی اسفراین 115 هزار و 522 نسخه کتاب را میزبانی می کند.

وی با تقدیر از مسئولان اسفراینی در توسعه زیرساخت های کتابخانه ای گفت: اسفراین تنها شهرستان خراسان شمالی است که بخش مستقل کودک و نوجوان با کارشناس متخصص دارد.

«علی رحیمی» با اشاره به ظرفیت های ویژه کتابخوانی در اسفراین بیان کرد: اسفراین تنها شهرستان استان است که کتابخانه مرکزی امام خمینی(ره) دارای قرائت خانه مجزا در جوار کتابخانه است.

وی گفت: اسفراین اکنون 11 کتابخانه عمومی  شامل 5 کتابخانه شهری و 6 کتابخانه روستایی دارد.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر