سرویس صندلی داغ | کد خبر: 21335
تاریخ انتشار: 1394/05/19 - 08:04:09

فرماندار اسفراین:

خبرنگاران دیده‌بانان مسئولان هستند

اسفراین- سپهرآیین- فرماندار اسفراین گفت: خبرنگاران دیده‌بانان نظارت بر مسئولان هستند.
خبرنگاران دیده‌بانان مسئولان هستند,دیدبان+مسئولان+پرچمدار+مهندس عابدی+سپهرآیین+اسفراین

به گزارش سپهرآیین، مهندس «مهدی عابدی» در نشست تجلیل و تکریم خبرنگاران گفت: نقش نظارتی خبرنگاران بر کارکرد مسئولان چشم ناپوشیدنی است.

 فرماندار اسفراین در آیین گرامیداشت روز خبرنگار و تجلیل از فعالان عرصه اطلاع رسانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اصحاب رسانه  با تقدیر از همت متعالی خبرنگاران افزود: خبرنگاران رسالت سنگینی در جامعه دارند و ما خبرنگاران را دیده‌بان خودمان و مردم می‌دانیم.

نماینده عالی دولت در اسفراین با اشاره به رسالت مهم و سنگین خبرنگاران، بیان کرد: خبرنگاران نباید به حرفه خود فقط به عنوان یک شغل نگاه کنند، چراکه این افراد حلقه اتصال مردم و مسئولان هستند و مشکلات مردم را پیگیری و خدمات دولت را اطلاع‌رسانی می‌کنند.

وی با برشمردن نقش خبرنگاران در مهندسی افکار عمومی، بیان داشت: خبرنگاران نقش مهم و عظیمی در آگاهی‌بخشی جامعه و تنویر افکار عمومی دارند.

وی اظهار داشت: خبرنگاران پرچم‌دار جریان اطلاع‌رسانی بوده و نقش مهمی را در این عرصه ایفا می‌کنند.

فرماندار اسفراین با بیان اینکه خبرنگاران بار سنگین اطلاع‌رسانی اخبار و وقایع را بر دوش دارند، تبیین کرد: خبرنگاران باید احساس آرامش، نشاط و امنیت داشته باشند تا بتوانند واقعیت‌های جامعه را به مردم و مسئولان منتقل کنند و مسئولان نیز باید پذیرای انتقادهای سازنده باشند.

عابدی افزود: خبرنگاران باید درخواست‌های مردم را به مسئولان انعکاس و پاسخ را به مردم ارائه دهند و در کنار این فعالیت‌ها نقد خوبی را داشته باشند و به نوعی بتوانند میان مسئولان و مردم آشتی و همدلی برقرار کنند.

وی اظهار کرد: توسعه جامعه در گروی همت عالی خبرنگاران و اصحاب گوناگون است.

وی متذکر شد: خبرنگار باید محکم ، مقتدر و مستقل در صحنه حضور پیدا کند و به مشکلات جامعه و مردم نگاهی دقیق و موشکافانه داشته باشد و آنها را به سمع و نظر مسئولان برساند.

وی با اشاره به ظرفیت رسانه های محلی بیان کرد: نظر سنجی و نیازسنجی در عرصه های گوناگون را در دستور کار کار خود برا ی برنامه ریزی های ویژه قرار دهند.

وی با بیان اینکه نباید اصحاب رسانه در انتشار گزارش های خود سیاه نمایی کنند افزود: نقد منصفانه در دایره منطق، وظیفه همگانی اصحاب رسانه است.

وی با بیان اینکه باید فعال سازی روابط عمومی دستگاه ها در دستور کار قرار گیرد گفت: امید جامعه می تواند با تلاش اصحاب رسانه در قالب های گوناگون افزایش یابد.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر