سرویس چهره ها | کد خبر: 21317
تاریخ انتشار: 1394/05/16 - 21:44:52

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی:

اسفراین؛ اولویت امسال رسیدگی به آسیب های اجتماعی

اسفراین- سپهرآیین- معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی گفت : امسال، اسفراین در امور رسیدگی به آسیب های اجتماعی در اولویت قرار دارد.
اسفراین؛ اولویت امسال رسیدگی به آسیب های اجتماعی,متکدی+ کودک آزاری+ اورژانس اجتماعی+ سکس+ اسفراین

به گزارش سپهرآیین، معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان شمالی با اعلام این مطلب در گفتگو با خبرنگار ما گفت:با مصوبه کمیته مناطق ویژه در حوزه آسیب های اجتماعی، اسفراین برای امسال در اولویت قرار گرفت.

«قربانی» در حوزه رسیدگی به متدکیان افزود: شهرداری متولی اصلی رسیدگی به متکدیان است که باید نیروی انسانی، تجهیزات، فضای فیزیکی مرکز(نوانخانه) را تامین کند و جمع آوری متکدیان را در دستورکار قرار دهد.

وی با بیان اینکه تامین نیروهای متخصص شامل روانشناس و مددکار بر عهده بهزیستی است، خاطر نشان کرد: باید در نوانخانه با اقامت میان مدت متکدیان وضعیت اجتماعی و اقتصادی آنان از سوی کارشناسان بهزیستی بررسی شود.

وی با بیان اینکه تشکیل کمیته ممیزی به میزبانی فرمانداری با حضور نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی، کمیته امداد، بهزیستی، شهرداری و فرمانداری در گام پایانی رسیدگی به امور متکدیان است، اضافه کرد: در این گام، وضعیت نهایی متکدی برای رسیدگی به متولی مربوطه سپرده خواهد شد.

وی اظهار داشت: سو استفاده از کودک از سوی متکدیان آسیب اجتماعی است که کودک آزاری تلقی خواهد شد و رسیدگی به آن، بر عهده اورژانس اجتماعی بهزیستی است.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر