سرویس صندلی داغ | کد خبر: 21150
تاریخ انتشار: 1394/05/10 - 23:18:28

رییس کل دادگستری استان در آیین تودیع و معارفه دادستان اسفراین:

غفلت از ظرفیت نهادهای فرهنگی در کاهش آسیب های اجتماعی

اسفراین- سپهرآیین- رییس کل دادگستری خراسان شمالی گفت: از ظرفیت جایگاه روحانیت و نهادهای فرهنگی به ویژه توانمندی نماز و ائمه جمعه در کاهش آسیب های اجتماعی غفلت شده است.
غفلت از ظرفیت نهادهای فرهنگی در کاهش آسیب های اجتماعی,قدرتی+ رییس کل+ دادگستری+ طلاق توافقی+ ائمه جمعه

به گزارش سپهرآیین، حجت الاسلام «نور الله قدرتی» در آیین تودیع و معارفه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اسفراین با بیان این مطلب گفت: نماز جمعه و نهاد های فرهنگی صاحب ظرفیت عظیم و بستر ویژه در حوزه یاری به دستگاه های انتظامی و قضایی هستند.

رییس کل دادگستری خراسان شمالی اظهار کرد: اگر نماز جمعه نبود برخورد قانونی و مجازات و قلم های تیز قضات هم حریف آسیب های اجتماعی و متولیان ناهنجاری های جامعه نخواهد بود.

وی تصریح کرد: اکنون پیشگیری انتظامی و قضایی ممکن نیست و در نشست ائمه جمعه نیز پیشگیری فرهنگی در دستور کار قرار گرفت.

حجت الاسلام « نور الله قدرتی» افزود: علم و دین توامان می تواند دو بال بشریت برای تحقق سعادت و کمال باشند.

وی خاطر نشان کرد: اما علم بدون دین داری راه به جایی نمی برد که می بینیم علمداران علم و دانش در عرصه جهانی  اکنون به کشتار جمعی دست زده اند  و حتی به آتش سوزی کودک زنده 18 ماهه رو آورده اند.

وی با بیان اینکه اکنون جوامع بشری از آسیب های اجتماعی و ناهنجاری های جامعه رنج می برند عنوان کرد: برخورد با متولیان و منادیان آسیب های اجتماعی راه قانونی دارد.

قاضی القضات استان زندان را شرط لازم برای کاهش آسیب های اجتماعی خواند و افزود: باید آگاه باشیم که این شرط لازم است اما کافی نیست.

وی با اشاره به ائمه جمعه و لزوم اهمیت به پیشگیری از وقوع جرم تصریح کرد: ائمه جمعه سرداران و فرماندهان جهاد عظیم پیشگیری از وقوع جرم هستند.

حجت الاسلام «قدرتی» با اشاره به اینکه 230 هزار زندانی، روزانه هزینه 200 هزارتومانی تحمیل می کنند اضافه کرد: سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی دومین نهاد پرهزینه ملی است که باید با همراهی مسئولان و متولیان دولت برای کاهش جدی وقوع جرم گام برداشت تا این هزینه های سنگین، صرف ارتقای عمرانی در عرصه های گوناگون باشد.

وی عنوان کرد: روزانه میلیارد ها تومان برای نگهداری زندانیان هزینه می شود.

قاضی القضات استان با بیان اینکه 2 هزار عنوان مجرمانه تعریف شده است، بیان کرد: 80 درصد مجرمان و متهمان 38 عنوان مجرمانه را به دوش می کشند.

وی اظهار داشت: فقط 10 عنوان مجرمانه، 50 درصد زندانی ها و پرونده های دادسرا را به خود اختصاص می دهند.

وی با ارائه راهکار ویژه به دادستان تصریح کرد: بهره گیری از ظرفیت های بسیجیان، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی و خانواده های شهدا و ایثارگران می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی راهگشا باشد.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر