سرویس تقویم تاریخ | کد خبر: 20669
تاریخ انتشار: 1394/04/14 - 17:08:17

قدر قدر را بدانیم؛

یادداشت سردبیر/ ره آورد یک شب بندگی؛ کوله باری برای یک عمر زندگی

اسفراین- سپهرآیین- پنجره رمضان گشوده شده است و لحظه لحظه نسیم دل انگیز میهمانی خدا، جان را نوازش می دهد؛ میهمان قدر قدر باشیم ...
یادداشت سردبیر/ ره آورد یک شب بندگی؛ کوله باری برای یک عمر زندگی,

به گزارش سپهرآیین، پنجره رمضان گشوده شده است و لحظه لحظه نسیم دل انگیز میهمانی خدا، جان را نوازش می دهد؛ گام به گام پیش آمده ایم، ورق به ورق در دفتر رمضان عشق، بندگی خدا را بازخوانی کردیم، فصل فیض و بندگی است؛ تقویم ورق خورده است و لیالی قدر فرا رسید.

 تا کوله بار یادگاری از لیالی قدر را توشه  مسیر زندگی خویش قرار دهیم؛ امشب بهانه ای است تا زیر چتر قرآن، سنگر بگیریم از هجمه های شیطانی تا یک سال برای نگاه رحمت خداوندی بیمه شویم.

 

بر چشم بر هم زدنی به شبهایی در ماه مبارک رمضان   رسیدیک که درهای آسمان در آن باز باز است و ملائک صف به صف از آسمان بر زمین نزول می کنند و بی قرارند برای دیدن استغاثه وراز و نیاز ما.

و فخر می پوشند بر اهل آسمانها که ببینید مقربان خدا برای رسیدن به درگاه معبود خود چگونه دست از پا نمی شناسند و لحظه ای را بی دلیل از دست نمی دهند و چه زیباست سجودهای طولانی و دعاهای بیشمارشان و ترضع معنادارشان.

 

امشب حضورمان را فرشتگان به تماشا می نشینند.

مهم نیست در خود فرورفته ای،و یا الگوئی شده ای برای کودکان کم سن وسال،که نمی دانند عجز وناله مادران و پدرانشان به چه دلیل است . مهم این است که وجودشان را به آسمان گره زده ای.

 

مهم این است که همه هستند پیر و جوان خرد وکلان . در هر کجا  که امکان بودن هست.مهم این نیست که در مسجد خلوت گزیده ای یا نه؟ مهم این است که هر جا هستی دل به دریا بیکران این شبها دوخته ای و چشم امید به او داری.

 

شب را تا واپسین لحظه هایش به التماس نشسته ای و الغوث الغوث و العفو العفو کنان قرآن را به صاحبش قسم می دهی که ما را به خاطر تمام کردها ونکرده ها ببخشد و اگر تا سال آینده پیمانه عمرمان سر شد ،ما را بیامرزد و بسوی خود فرا خواند.

عزیزان اگر دلی سوخت و اشکی بر چهره تان جاری گشت یادتان نرود که گذشتگان وابسته و غیر وابسته را هم از یاد مبرید که به هر نحوی بر گردن همه ما حق دارند، که انسانها زنجیره وار به هم متصل اند و از هم گسیخته نیستند.

بگذارید اگر در توبه باز است و رحمت بخشایشش فوج فوج بر زمین جاری است همه با هر توانائی و قابلیتی از آن بهره ای  ببریم و در حسرت این شب نمانیم.

شب قدر است و من محتاج دعایم...

نویسنده: سید مصطفی نجفیان

 


نظرات شما
شهروند | 1394/04/15
0
درود بر شما
با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر